دارو

آمپول بورتزومیب

مشاوره دارویی اختصاصی شمیم سلامتی:

-کلیه داروهای تزریقی باید در مراکز درمانی تزریق شود. از تزریق دارو در منزل خودداری کنید.-در صورتی که محلول تزریقی دچار کدورت یا تغییر رنگ شده بود، از تزریق دارو خودداری کنید.
-در ابتدای مصرف از رانندگی و سایر فعالیتهایی که به تمرکز و هوشیاری کامل نیاز دارند خودداری کنید.
-به دلیل افزایش احتمال عفونت با این دارو دستان خود را مرتبا بشویید. از ارتباط با افرادی که دچار سرماخوردگی یا عفونت هستند خودداری کنید.
-مصرف این دارو احتمال خونریزی را افزایش می دهد، لذا بیش تر مراقب باشید و از مسواک نرم و ریش تراش برقی استفاده کنید.
-در طول مصرف و تا مدتی پس از پایان مصرف این دارو در آقایان و خانم ها لازم است از روش های مطمئن جلوگیری از بارداری استفاده کنید.
-در صورت مشاهده ی ادرار تیره، احساس خستگی شدید، بی اشتهایی، درد شکمی، تهوع، مدفوع بی رنگ و زردی صورت به پزشک اطلاع دهید.
-در صورت مشاهده ی علائم تب، گلودرد، درد گوش به پزشک خود اطلاع دهید.
-در صورت مشاهده ی علائم خونریزی مثل بالا آوردن خون، خون در ادرار، خونریزی لثه ها به پزشک اطلاع دهید.
-در صورت مشاهده ی علائم تپش قلب، غش کردن، مشکل در دفع ادرار، بی اشتهایی، خستگی و ضعف عضلات درد شکمی و تهوع دارو را فورا قطع و به پزشک اطلاع دهید.

مشاوره دارویی عمومی شمیم سلامتی :

در صورت بارداری، شیردهی، دیابت، نقص کلیوی یا کبدی قبل از مصرف دارو به پزشک یا داروساز اطلاع دهید.اگر هم زمان داروهای دیگری مصرف می کنید برای جلوگیری از تداخلات احتمالی به پزشک یا داروساز اطلاع دهید. پزشک از عوارض احتمالی داروی شما آگاه است بنابراین دوره درمان دارو را مطابق تجویز پزشک تکمیل و از قطع خودسرانه دارو پرهیز کنید.

اطلاعات بیشتر در خصوص آمپول بورتزومیب

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا