دارو

آمپول نیتروگلسیرین

مشاوره دارویی اختصاصی شمیم سلامتی:

– کلیه داروهای تزریقی باید در مراکز درمانی تزریق شود. – در صورتی که محلول تزریقی دچار کدورت یا تغییر رنگ خاصی شده بود، از تزریق دارو خودداری کنید.
– فشار و ضربان قلب خود را طبق گفته ی پزشک چک کنید.
– این دارو با مصرف الکل یا فرآورده های حاوی الکل مثل الگزیر تداخل دارویی دارد.
-آزمایشات دوره ای که توسط پزشک تجویز شده برای شما الزامی است.
-اگر برای اولین بار از این دارو استفاده می کنید ممکن است با تغییر وضعیت سریع از حالت نشسته به ایستاده سرگیجه مختصری ایجاد شود که به مرور برطرف می شود. این حالت طبیعی است. بهتر است هنگام برخواستن ، به ارامی بلند شوید.
– از رانندگی و انجام کارهایی که به هوشیاری کامل نیاز است در ابتدای مصرف این دارو و تا هنگامی که اثرات این دارو برای شما مشخص شود خودداری کنید.
– در طی مصرف این دارو مدت زمانی ( حدود ۱۲ ساعت) در روز باید دارو مصرف نشود تا اثر مطلوب دارو دریافت شود.(مثلا اگر روزی سه بار تجویز شده اند صبح و ظهر و عصر مصرف شود )
– اگر از تاریخ انقضای دارو گذشته از آن استفاده نکنید.
– در صورت داشتن سرگیجه زیاد، سردرد شدید، نبض پایین یا بالا ، گرگرفتگی، تاری دید یا بدتر شدن درد قفسه سینه به پزشک یا داروساز خود اطلاع دهید.

مشاوره دارویی عمومی شمیم سلامتی :

در صورت بارداری، شیردهی، دیابت، نقص کلیوی یا کبدی قبل از مصرف دارو به پزشک یا داروساز اطلاع دهید.اگر هم زمان داروهای دیگری مصرف می کنید برای جلوگیری از تداخلات احتمالی به پزشک یا داروساز اطلاع دهید. پزشک از عوارض احتمالی داروی شما آگاه است بنابراین دوره درمان دارو را مطابق تجویز پزشک تکمیل و از قطع خودسرانه دارو پرهیز کنید.

اطلاعات بیشتر در خصوص آمپول نیتروگلسیرین

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا