روغن های گیاهی

انواع روغن های گیاهی

روغن کنجد: 

یکی از روغن‌های محبوب دیگر روغن کنجد است که می‌تواند جایگزین خوبی برای روغن‌های غیر سالم باشد. این روغن غنی از مواد معدنی همچون روی، مس، کلسیم و منیزیم است و اسید چرب چند غیر اشباع و تیروزین دارد. این روغن به کاهش التهاب، افزایش سلامت دندان‌ها و متابولیسم و کاهش لکه‌های پیری کمک می‌کند.

روغن نارگیل:

روغن‌های محبوب موضعی دارای مزایای زیادی برای بدن هستند. این روغن را می‌تواند از گوشت درخت نارگیل یا هسته آن استخراج کرد. روغن نارگیل به پیشگیری از ریزش مو، پیری زودرس و افزایش قدرت سیستم ایمنی کمک می‌کند. این روغن را می‌توان برای پخت و پز، ماساژ و به عنوان روغن حامل مورد استفاده قرار داد. انواع مختلفی از روغن نارگیل وجود دارد.

روغن گیاه گل رنگ:

این روغن که از دانه‌های گیاه گل رنگ استخراج می‌شود، حاوی اسید چرب امگا۶، اولئیک اسید و لینولئیک اسید است که می‌تواند به مبارزه با چاقی کمک کند، دیابت را مدیریت کند، از بروز نشانه‌های سندرم پیش از قاعدگی پیشگیری کند و سیستم ایمنی را تقویت کند.

روغن آفتابگردان:

استخراج این روغن آسان است. مقادیر خوبی از اسیدهای چرب و ویتامین E در این روغن وجود دارد که باعث می‌شود گزینه سالم خوبی برای افراد باشد. روغن آفتابگردان، انرژی را بیشتر می‌کند، سلامت پوست و مو را بهبود می‌بخشد، از بروز بیماری‌های قلبی پیشگیری می‌کند، شدت آرتروز و آسم را کاهش می‌دهد و به تولید دوباره سلول‌های پوست کمک می‌کند.

روغن سویا:

این روغن از دانه‌های سویا استخراج می‌شود و غنی از اسیدهای چرب است. مواد معدنی و ویتامین‌های زیاد در آن و محتوای انتی‌اکسیدانی‌اش باعث شده است این گزینه انتخاب خوبی برای افراد باشد. برخی از مزایای این روغن برای سلامتی شامل تقویت سیستم ایمنی، داشتن چشم و پوستی سالم‌تر، کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی است. این روغن به کاهش نشانه‌های آلزایمر نیز کمک می‌کند.

روغن زیتون:

روغن زیتون روغنی است که از خود میوه استخراج می‌شود. بیشتر افراد می‌توانند اسیدهای چرب امگا ۳ مورد نیاز بدن را از روغن ماهی به دست آورند اما گیاهخواران می‌توانند این اسید چرب را از روغن زیتون به دست آورند. روغن زیتون برای آشپزی، مقاصد پزشکی، صابون‌ها و محصولات آرایشی، مکمل‌ها و در برخی از موارد به عنوان سوخت مورد استفاده قرار می‌گیرد. انواع مختلفی از این روغن را می‌توان خریداری کرد.

روغن بادام زمینی:

این روغن محبوب از بادام زمینی استخراج می‌شود. با وجود تعادل خوبی از اسیدهای چرب، این روغن می‌تواند انتخاب خوبی برای افراد باشد. روغن بادام زمینی غنی از ویتامین‌ها، مواد معدنی و ترکیبات آلی است. این موضوع به حفظ سطح کلسترول خون، فشار خون و سلامت کلی بدن کمک می‌کند و نشانه‌های پیری را به تاخیر می‌اندازد.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن