بارداریحین بارداری

بارداری هفته به هفته

فهرست مطالب

بارداری هفته به هفته

بارداری هفته به هفته به سه بخش سه ماهه اول، سه ماهه دوم و سه ماهه سوم بارداری تقسیم می شود:

  • رفتن به سه ماهه اول بارداری
  • رفتن به سه ماهه دوم بارداری
  • رفتن به سه ماهه سوم بارداری

سه ماهه اول بارداری:

سه ماهه اول بارداری  شامل هفته یکم تا هفته سیزدهم بارداری است. بعد از لقاح و لانه گزینی و تقسیم سلولی، رویان ایجاد می شود. رویان در حقیقت دو لایه سلولی است که منشأ ایجاد تمامی ارگانها و اعضای بدن جنین در طول این نه ماه می باشد. رویان به سرعت رشد پیدا می کند و به جنین تبدیل می شود اندازه جنین در ابتدا تنها به بزرگی یک دانه لوبیا است، جنین کوچک همواره در حال تکان خوردن می باشد. قلب به سرعت می تپد،  روده در حال شکل گیری بوده و قسمت مردانه و یا زنانه جنین به همراه پلکها، دهان و بینی نیز در حال ایجاد می باشند.

هفته یکم بارداری:

در هفته یکم از بارداری هفته به هفته، در واقع شما باردار نیستید و لقاحی صورت نگرفته است بلکه بطور توافقی اولین روز از آخرین پریود شما در قبل از آغاز بارداری بعنوان روز اول بارداری درنظر گرفته می شود. پس اگر قصد باردار شدن در این سیکل ماهیانه خود دارید تاریخ آغاز این هفته را برای محاسبه سن بارداری و زمان تقریبی زایمان خویش بخاطر بسپارید.

هفته اول بارداری

هفته دوم بارداری:

در هفته دوم از بارداری هفته به هفته، پتانسیل این وجود دارد تا زندگی شما تغییر کند. شما به روز تخمک گذاری نزدیک می شوید، اگر تخمک آزاد شده با اسپرم ملاقات کند شما در مسیر بارداری قرار می گیرید.

هفته دوم بارداری

هفته سوم بارداری:

در هفته سوم از بارداری هفته به هفته، نی نی شما شبیه یک توپ کوچک است که از چندصد سلول تشکیل شده است و این سلولها به سرعت در حال تکثیر می باشند.

هفته سوم بارداری

هفته چهارم بارداری:

در هفته چهارم از بارداری هفته به هفته، نی نی شما یک رویان بسیار کوچک است که از دو لایه تشکیل شده است و جفت او در حال شکل گیری می باشد.

هفته چهارم بارداری

هفته پنجم بارداری:

در هفته پنجم از بارداری هفته به هفته، رویان کوچولو مثل یک دیوونه در حال رشد است و شما ممکن است با بخشی از ناراحتی های بارداری مانند  سینه درد و خستگی روبرو شوید.

هفته پنجم بارداری

هفته ششم بارداری:

در هفته ششم از بارداری هفته به هفته، بینی، دهان و گوش نی نی در حال شکل گیری است و شما ممکن است احساس ناراحتی صبحگاهی و همچنین لکه بینی داشته باشید.

هفته ششم بارداری

هفته هفتم بارداری:

در هفته هفتم از بارداری هفته به هفته، نی نی شما هنوز دمی کوچک دارد و دست و پاهای او در حال درست شدن می باشند اندازه رحم شما هم دو برابر می شود تا جای شیطنت های این کوچولو را داشته باشد.

هفته هفتم بارداری

هفته هشتم بارداری:

در هفته هشتم از بارداری هفته به هفته، نی نی به طور دائم در حال حرکت است ولی بدیل اندازه کوچکش قادر به احساس آن نیستید. ممکن است در این هفته تصمیم به انجام آزمایشات بارداری نمایید.

هفته هشتم بارداری

هفته نهم بارداری:

در هفته نهم از بارداری هفته به هفته، نی نی شما تقریباً ۲٫۵ سانت طول دارد و دارد تلاش می کند بیشتر شبیه یک انسان شود، ناراحت نشوید این یک واقعیت است. شما کم کم متوجه افزایش قطر کمر خود خواهید شد.

هفته نهم بارداری

هفته دهم بارداری:

در هفته دهم از بارداری هفته به هفته، جنین دیگر حیاتی ترین مرحله از رشد خود را به پایان رسانده است. اندام ها و ارگان ها اکنون در سر جای خود قرار دارند و آماده رشد هر په بیشتر می باشند.

هفته دهم بارداری

هفته یازدهم بارداری:

در هفته یازدهم از بارداری هفته به هفته، دست های نی نی به سرعت باز و بسته می شوند و جوانه های کوچک دندان در زیر لثه نمایان می گردند.

هفته یازدهم بارداری

هفته دوازدهم بارداری:

در هفته دوازدهم از بارداری هفته به هفته، انگشتان کوچک پای نی نی خم و راست می گردند و مغز او با جدیتی در حال رشد است و کلیه ها نیز دفع ادرار را آغاز می کنند.

هفته دوازدهم بارداری

هفته سیزدهم بارداری:

این آخرین هفته از سه ماهه اول بارداری شما می باشد. نی نی اکنون اثر انگشتی یگانه برای خود دارد و قد او به ۸٫۵ سانتیمتر می رسد.

هفته سیزدهم بارداری

 

سه ماهه دوم بارداری:

هفته چهاردهم بارداری:

در هفته چهاردهم از بارداری هفته به هفته، خصوصیات ریز و منحصر به فرد کودک شما در حال توسعه و شکل گیری می باشند و شما احساس انرژی بیشتر می کنید و حالت تهوع و دیگر حالتهای آزار دهنده کمتر به سراغ شما می آید.

هفته چهاردهم بارداری

هفته پانزدهم بارداری:

در هفته پانزدهم از بارداری هفته به هفته، نی نی شما نور را می تواند احساس کند و جوانه های چشایی وی در حال ایجاد می باشند. یک سوال! بینی شما گرفته است؟ بله این از عوارض تعجب برانگیر بارداری می باشد.

هفته پانزدهم بارداری

هفته شانزدهم بارداری:

در هفته شانزدهم از بارداری هفته به هفته، نی نی شما اکنون آماده برای رشد باور نکردنی است. در چند هفته آینده وزن او دو برابر شده و چندین سانتیمتر به قدش اضافه می شود.

هفته شانزدهم بارداری

هفته هفدهم بارداری:

در هفته هفدهم از بارداری هفته به هفته، اسکلت بدن نی نی از حالت غضروفی نرم به استخوانی سخت تبدیل می گردد و بند ناف نیز ضخیم تر و محکمتر خواهد شد.

هفته هفدهم بارداری

هفته هجدهم بارداری:

در هفته هجدهم از بارداری هفته به هفته، اندام تناسلی کوچولوی شما به اندازه کافی توسعه یافته است تا در تصاویر سونوگرافی جنسیت او قابل تشخیص باشد. یک سوال دیگر! گرسنه اید؟ افزایش اشتها در دوران بارداری امری کاملاً عادی می باشد.

هفته هجدهم بارداری

هفته نوزدهم بارداری:

در هفته نوزدهم از بارداری هفته به هفته، برای نی نی خود آواز بخوانید و با او صحبت کنید، او احتمالاً صدای شما را می شنود. ممکن است بدلیل کش آمدن رباط ها دردی در اطراف بدن خود احساس کنید.

هفته نوزدهم بارداری

هفته بیستم بارداری:

به شما تبریک می گوییم، در هفته بیستم از بارداری هفته به هفته، نیمی از بارداری خود را با موفقیت به پایان رسانده اید، نی نی شما هم اکنون مقدار بیشتری مواد را از طریق دهان می بلعد که خود باعث ایجاد مدفوع جنینی می شود.

هفته بیستم بارداری

هفته بیست و یکم بارداری:

در هفته بیست و یکم از بارداری هفته به هفته شما احساس می کنید نی نی در حال حرکت است، اون تکن خوردن های اولیه دیگه به ضربات لگد واقعی تبدیل شده. یه واقعیت جالب، نی نی شما دیگر برای خودش دوتا ابرو دارد.

هفته بیست و یکم بارداری

هفته بیست و دوم بارداری:

در هفته بیست و دوم از بارداری هفته به هفته، نی نی شما در حال شبیه کردن خود به یک نوزاد مینیاتوری است، دیگه لگد پراکنی های کوچولوتون برای  شما به قشنگترین و دلچسب ترین عادت تبدیل شده.

هفته بیست و دوم بارداری

هفته بیست و سوم بارداری:

در هفته بیست و سوم از بارداری هفته به هفته، وقتی شما حرکت می کنید نی نی حرکت شما را احساس می کند. شما خیلی زود متوجه تورم پا و مچ پای خود خواهید شد.

هفته بیست و سوم بارداری

هفته بیست و چهارم بارداری:

در هفته بیست و چهارم از بارداری هفته به هفته نی نی شما مثل بلال دراز و لاغر است و رحم شما به اندازه توپ فوتبال بزرگ شده است.

هفته بیست و چهارم بارداری

هفته بیست و پنجم بارداری:

در هفته بیست و پنجم از بارداری هفته به هفته، نی نی شروع به جذب چربی در بدن خود می کند و موهای براقش رشد بیشتری می نماید.

هفته بیست و پنجم بارداری

هفته بیست و ششم بارداری:

در هفته بیست و ششم از بارداری هفته به هفته، نی نی شما مشغول استنشاق و دم و بازدم مایع آمونیاک است که تمرین خوبی برای تنفس در زندگی جدیدش در بیرون از رحم می باشد.

هفته بیست و ششم بارداری

هفته بیست و هفتم بارداری:

در هفته بیست و هفتم از بارداری هفته به هفته قرار دارید احتمالا گاهی احساس غلغلک میکنید؟ این مسئله می تواند بخاطر سکسکه کوچولوی شما باشد. اوهمچنین اکنون چشم های خود را باز و بسته می کند و انگشتان خود را می مکد.

هفته بیست و هفتم بارداری

سه ماهه سوم بارداری:

هفته بیست و هشتم بارداری:

در هفته بیست و هشتم از بارداری هفته به هفته به سه ماهه آخر بارداری وارد می شوید، تکامل چشم ها در جنین او را قادر می سازد تا اشعه های نور عبور کرده از رحم را درک نماید.

هفته بیست و هشتم بارداری

هفته بیست و نهم بارداری:

در هفته بیست و نهم از بارداری هفته به هفته، ماهیچه ها، شش و ریه نی نی شما در مسیر تکامل قرار دارد. سر رشد می کند تا اتاقی برای توسعه هر چه بیشتر مغز ایجاد نماید.

هفته بیست و نهم بارداری

هفته سی ام بارداری:

در هفته سی ام از بارداری هفته به هفته، نی نی شما تقریباً ۱٫۴ کیلوگرم وزن دارد این در حالی است که شاید شما درگیر نوسانات خلقی، وسواس در ظاهر جدید خود و خستگی های بدنی و فکری باشید.

هفته سی ام بارداری

هفته سی و یکم بارداری:

در هفته سی و یکم از بارداری هفته به هفته، ضربات قوی نی نی ممکن است مانع خوابیدن راحت شما در شب گردد و همچنین شما انقباضات براکستون هیکس (انقباضات رحمی) را احساس خواهید کرد.

هفته سی و یکم بارداری

هفته سی و دوم بارداری:

در هفته سی و دوم از بارداری هفته به هفته، کوچولوی شما فربه تر از پیش شده و به دنبال آن رحم شما بزرگتر خواهد شد و این مسئله می تواند منجر به سوزش سر دل و تنگی نفس گردد.

هفته سی و دوم بارداری

هفته سی و سوم بارداری:

در هفته سی و سوم از بارداری هفته به هفته وزن نی نی شما به کمی بالاتر از ۱۸۰۰ گرم می رسد و سنگینی شکم شما باعث می شود با سختی بیشتری در راه رفتن مواجه باشید همچنین ممکن است راحتی پیشین خود را در رخت خواب نداشته باشید.

هفته سی و سوم بارداری

هفته سی و چهارم بارداری:

در هفته سی و چهارم از بارداری هفته به هفته، ریه، شش و سیستم عصبی مرکزی نی نی شما بطور کامل تکامل یافته است و سرگیجه، خستگی شما کمتر خواهد شد.

هفته سی و چهارم بارداری

هفته سی و پنجم بارداری:

در هفته سی و پنجم از بارداری هفته به هفته جای نی نی شما بسیار گرم و نرم است و درحال لم دادن و استراحت می باشد، با اینکه حرکاتش کمتر شده است ولی شما مکرراً او را احساس می کنید.

هفته سی و پنجم بارداری

هفته سی و ششم بارداری:

در هفته سی و ششم از بارداری هفته به هفته، در این هفته نی نی روزانه ۳۰ گرم وزن اضافه می کند و ممکن است با نزدیک شدن به روز موعود، پایین آمدن او را به سمت لگن خود احساس کنید.

هفته سی و ششم بارداری

هفته سی و هفتم بارداری:

در هفته سی و هفتم از بارداری هفته به هفته مغز و سیستم تنفسی نی نی به رشد خود ادامه می دهند و ممکن است شما با ترشحات و انقباضات واژنی بیشتری برخورد نمایید.

هفته سی و هفتم بارداری

هفته سی و هشتم بارداری:

در هفته سی و هشتم از بارداری هفته به هفته نی نی شما پنجه های قوی دارد و به زودی آن را بر روی صورت و دستهای فرد دیگر امتحان می کند! به هر حال آنچه که مهم است مواظب پره اکلامپسی و یا همان مسمومیت در بارداری باشید.

هفته سی و هشتم بارداری

هفته سی و نهم بارداری:

در هفته سی و نهم از بارداری هفته به هفته مراحل رشد نی نی شما به طور کامل طی شده است و دیگر باید آماده خوش آمد گویی او به این جهان باشید. در صورتی که کیسه آب شما پاره شد و یا دردهای زایمان داشتید به پزشک خود و یا بیمارستان مراجعه نمایید.

هفته سی و نهم بارداری

هفته چهلم بارداری:

در هفته چهلم و پایان بارداری هفته به هفته، نی نی شما به اندازه یک کدو تنبل کوچک است، اگر هنوز باردار هستید نگران نباشید این مسئله کاملاً طبیعی است و به زمان در نظر گرفته شده بعنوان روز اول بارداری شما مربوط می شود.

هفته چهلم بارداری

دیدگاهتان را بنویسید

بستن