پوست، مو و زیبایی

بوی بد بدن خود را با این مواد غذایی از بین ببرید و خوشبو شوید!

مواد غذایی که بدنتان را خوشبو می کند!

در این مطلب با غذاهایی که جلوی بدبو شدن بدن را می گیرند آشنا خواهید. خوردن بعضی غذاها مثل کاهو، گوجه فرنگی یا قهوه عرق بدن را زیاد و بوی عرق را تندتر و قوی تر می کند. اما غذاهایی هم وجود دارند که تاثیر معکوس دارند و جلوی بوی بد بدن را می گیرند.

با این مواد غذایی جلوی بوی بد بدن خود را بگیرید!

روغن نارگیل

روغن نارگیل یکی از موثرترین محصولاتی است که در خوشبو شدن بدن موثر است. خاصیت ضد میکروب روغن نارگیل جلوی رشد باکتری ها را می گیرد و اسید لوریک موجود در آن بوی بد بدن را می گیرد. پیشنهاد می شود:

بوی بد بدن

  • روزانه ۱ الى ۲ بار بعد از حمام قسمت زیر بغل را با روغن نارگیل چرب کنید.
  • اگر در غذاها از روغن نارگیل استفاده کنید، بوی بد دهان نیز از بین می رود.

لیمو و خانواده مرکبات

خاصیت ضدعفونی کننده لیمو علاوه بر بوی بد بدن بوی بد دهان را نیز از بین می برد. صبحها یک لیوان ترکیب آب و آب لیمو مصرف کنید و یا این که آب نصف لیمو را بگیرید و به قسمت های زیر بغل و یا زیر پاها بمالید و بعد از خشک شدن دوش بگیرید.

تخمه شنبلیله

تخمه شنبلیله نوعی آنتی اکسیدان است نه تنها سموم بدن را از بین می برد بلکه از عفونت هایی که منجر به بوی بد می شود نیز جلوگیری می کند. ۱ قاشق چای خوری تخمه شنبلیله را دم کنید و بعد از ۶ الی ۸ ساعت بنوشید. تخمه شنبلیله را در چای هم می توانید اضافه کنید.

برگ نیم

برگ نیم یک داروی گیاهی ارزشمند است که مدت هاست در گیاه پزشکی به کار می رود. برگهای این گیاه خاصیت ضد عفونی کننده دارد باکتری ها و سمومی که باعث ایجاد بوی ناخوشایند بدن می شوند را از بین می برد. برگ نیم را می توانید مثل تخم شنبلیله استفاده کنید. پودر برگ نیم را با آب خمیری کنید زیر بغل بزنید و بعد از چند دقیقه بردارید و دوش بگیرید. این کار را ۳ بار در هفته انجام دهید.

جعفری

جعفری حاوی مقدار زیادی کلروفیل است و بوی خوب آن خاصیت ضد عفونی کننده و گندزدایی دارد. این گیاه:

  • بدن را پاکسازی می کند.
  • با باکتری هایی که منجر به بوی بد می شوند مبارزه می کند.

مریم گلی

مریم گلی حاوی فلاونوئیدهایی، چون آپی ژنین، دیوسمتین و لوتئولین است. این گیاه دارای چندین خاصیت درمانی از جمله هموستاتیک، اکسپکتورانت، دیور کتیک، ضد التهاب و ضد باکتری است. برگها و گل های این گیاه با تعریق مبارزه می کنند و آن را می توان هم به عنوان دمنوش و هم در حمام استفاده کرد.

بوی بد بدن

نعناع

نعناع را می توان تازه مصرف کرد هم به صورت خشک شده و هم به شکل روغن گیاهی. این گیاه خاصیت ضد التهاب دارد و به همین دلیل بوی بد بدن را از بین می برد.

دارچین

دار چین را همیشه در غذا استفاده کنید، زیرا بوی بد دهان را از بین می برد. اگر روزانه مصرف شود جلوی تعریق و بد بو شدن بدن را نیز می گیرد.

چای سبز

چای سبز حاوی اسیدهای ارگانیک است و خاصیت قابض آن جلوی رشد باکتری ها و تعریق زیاد را می گیرد.

  • این گیاه هم برای پاها هم دهان و هم بدن مفید است.
  • روزانه چای سبز بنوشید تا زودتر به نتیجه برسید.

رزماری

رزماری جلوی رشد باکتری هایی که باعث ایجاد بوی بد می شوند را می گیرد. این گیاه حاوی موادی، چون کلروفیل ومنتول است که تاثیر ضد عفونی کننده دارند. کمبود زینک در بدن باعث تعریق زیاد می شود و گیاه رزماری زینک مورد نیاز بدن را تامین می کند. می توانید:

  • با این گیاه دوش بگیرید.
  • چند قطره روغن رزماری را با آب رقیق کرده و به قسمت زیر بغل بزنید.

منبع: سلامت نیوز

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

بستن