پوست، مو و زیبایی

تزریق ژل و خالکوبی زیبایی به قیمت از دست دادن سلامت

تزریق ژل و خالکوبی زیبایی به قیمت از دست دادن سلامت

ژل و خالکوبی

گرچه این روزها پیروی از مد و روش های مصنوعی کسب زیبایی مانند انواع خالکوبی، تزریق ژل و…. بسیار رایج شده، نباید خطرات ناشی از آنها را نادیده گرفت.

خالکوبی در هر قسمتی از بدن از جمله لب می‌تواند بدون عارضه باشد اما در مواردی می تواند منجر به حساسیت شدید و گرانوم جنس خارجی شود که در واقع بدن علیه آن واکنش نشان می دهد. همچنین گاهی بعضی بیماری های نهفته پس از اینکار بیدار می‌شوند. انتقال ویروس ایدز و هپاتیت نیز در صورت استفاده از سوزن های مشترک و غیر استریل مشکل بسیار جدی و خطرناکی است.

در رابطه با تزریق ژل به لب ها نیز باید اشاره کرد حتی استفاده از ژل استاندارد هم مشکل ساز است و موجب کبودی، خونریزی، عفونت، غده یا ندول می‌شود. متاسفانه در مواردی از ژل های غیر استاندارد به دلیل قیمت کمتر نیز استفاده می شود که به دلیل مواد ناخالص موجود در آنها، لب ورم می‌کند و قرینه بودن به دلیل جذب نشدن مواد در یک قسمت به هم می‌خورد.

همچنین اگر فرد تخصص کافی برای این کار نداشته باشد ممکن است نتواند به طور یکنواخت ژل را تزریق کند. مشکل بسیار مهم ژل های غیر استاندارد این است که ممکن است سالها یا حتی همیشه بدون حل شدن باقی بمانند و زیبایی طبیعی فرد به طور کلی آسیب ببیند، در حالی که ژل‌های استاندارد معمولا بین ۸ ماه تا یکسال حل می شوند و از منظر تغییرات ظاهری می‌توان به بازگشت زیبایی طبیعی امیدوار بود.

تزریق ژل و دیگر اقدامات این چنینی تنها در موارد ناهنجاری های جدی یا تغییر ساختار لب به دلیل تصادف و … می‌تواند منطقی به نظر برسد، در غیر اینصورت بهایی جز از دست دادن سلامت نخواهد داشت.

تزریق ژل و خالکوبی زیبایی به قیمت از دست دادن سلامت

با مهمترین اصول مراقبت از لب ها آشنا شوید

همانگونه که توجه به سلامت و شادابی پوست مهم است، لب ها نیز همواره باید مورد توجه قرار بگیرند.

نخستین توصیه استفاده از کرم ضد آفتاب مخصوص لب ها برای افرادی است که به دلایل مختلف شغلی و زندگی دائم در معرض نور خورشید هستند. مرطوب کردن مداوم لب ها با بزاق دهان نه‌تنها در رطوبت رسانی این قسمتها هیچ تأثیری ندارد، بلکه به تدریج زمینه‌ساز خشکی و بروز مشکلات جدی‌تر می‌شود.

همچنین مرطوب نگه داشتن لب ها در هوای خشک برای پیشگیری از خشکی پوست لب ها و ترک خوردگی ناشی از آن به کمک مرطوب کننده های مخصوص لب اهمیت دارد. همواره باید به خاطر داشت پس از خوردن غذا و میوه به خصوص خوراکی های شور، تند و ترش، دهان و لب ها با آب شسته شوند تا زمینه حساسیت کاهش یابد.

هرگز نباید در استفاده از رژلب افراط کرد حتما پس از موقعیت‌های مانند مهمانی و… باید لب ها را به خوبی با پاک کننده مناسب تمیز کرد تا زمینه واکنش ناشی از ترکیبات موجود در این لوازم آرایشی کاهش یابد.

همچنین میتوانید ۵نیاز روزانه لب را انجام دهید.

منبع: هفته نامه سلامتی


۹بیماری مهم لب از شایع‌ترین تا خطرناک‌ترین
برچسب ها

مسعود رازنهان

مسعود رازنهان هستم سردبیر محتوای مجله سلامتی حدودا 6 سال تجربه کاربری و فنی در تولید محتوا دارم امیدوارم محتواهای بنده مورد استفاده شما عزیزان گردد. خوشحال میشوم از طریق ایمیل : raznahan@shamimsalamati.ir نظرات خودتان را برایم ارسال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن