روان شناسی

تست هوش برای باهوش‌ها

اگر شما كاربران عزیز به باهوش بودن خود مطمئن هستید، لطفا به سوال‌های تست هوش زیر پاسخ داده و سپس جواب‌ها را ببینید و هوش خود را بسنجید.

تست هوش برای باهوش‌ها

اگر شما کاربران عزیز به باهوش بودن خود مطمئن هستید، لطفا به سوال‌های تست هوش زیر پاسخ داده و سپس جواب‌ها را ببینید و هوش خود را بسنجید.

۱ : فرض کنید راننده یک اتوبوس برقی هستید. در ایستگاه اول شش نفر وارد اتوبوس می‌شوند، در ایستگاه دوم سه نفر بیرون می‌روند و پنج نفر وارد می‌شوند. راننده چند سال دارد؟

۲ : پنج کلاغ روی درختی نشسته‌اند، سه تا از آن‌ها در شرف پرواز هستند. حالا چه تعداد کلاغ روی درخت باقی می‌ماند؟

۳ : چه تعداد از هر نوع حیوان به داخل کشتی حضرت موسی برده شد؟

۴ : شیب یک طرف پشت بام شیروانی شکلی، شصت درجه است و طرف دیگر سی درجه است. خروسی روی این پشت بام تخم گذاشته است. به نظر شما، تخم به کدام سمت پرت می‌شود؟

۵ : این سوال، حقوقی است. هواپیمایی از کشور «الف» به سمت کشور «ب» در حرکت است و در مرز این دو کشور سقوط می‌کند، به نظر شما، بازمانده‌ها را کجا دفن می‌کنند؟

۶ : ما دو سکه به شما می‌دهیم که مجموع آنها سی تومان می‌شود. اما یکی از آن‌ها نباید ۲۵ تومانی باشد. این رابطه چطور برقرار می‌شود؟

و حالا جواب‌های تست هوش را با هم مرور می‌کنیم:

پاسخ ۱ : راننده اتوبوس، همسن شما باید باشد. چون جمله اول سوال می‌گوید: «تصور کنید که راننده اتوبوس هستید.»

پاسخ ۲ : همه کلاغ‌ها، چون آن‌ها فقط «در شرف پرواز» هستند و هنوز از روی درخت بلند نشده‌اند.(اگر جواب شما ۲=۳-۵ بود، بدانید که محاسبات جلوی تفکرتان را گرفته است)

پاسخ ۳ : هیچ. زیرا فقط حضرت نوح بود که حیوانات را به کشتی برد و نه حضرت موسی (این بار عبارت «چه تعداد»، جلوی فکر کردن شما را گرفته است)

پاسخ ۴ : هیچ کدام. خروس‌ها که تخم نمی‌گذارند. اگر شما سعی کرده‌اید که جواب را توسط محاسبات و مقایسه اعداد بدست آورید، دوباره به وسیله اعداد منحرف شدید.

پاسخ ۵ : در هیچ کجای دنیا، بازمانده‌ها را که دفن نمی‌کنند! چون آن‌ها جان سالم بدر برده‌اند. این بار شما به وسیله کلمات حقوقی و دفن کردن، منحرف شده‌اید.

پاسخ ۶ : یک ۲۵ تومانی و یک ۵ تومانی. به یاد بیاورید (فقط یکی از آن‌ها) نباید ۲۵ تومانی باشد و همین طور هم هست.
یک سکه ۵ تومانی داریم. شما با عبارت «یکی از آن‌ها نباید» فریب خوردید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

بستن