سلامت

تقویت قوای جنسی مردانه با گیاهان

تعدادی از گیاهان اسپرم‌ساز وجود دارند که نشان داده‌شده است که تقویت خوبی برای سیستم تولیدمثل مردان انجام می‌دهند.

تقویت قوای جنسی مردانه با گیاهان

تعدادی از گیاهان اسپرم‌ساز وجود دارند که نشان داده‌شده است که تقویت خوبی برای سیستم تولیدمثل مردان انجام می‌دهند. این گیاهان اسپرم‌ساز ممکن است برای افرادی که از تعداد کم اسپرم، تحرک اسپرم ضعیف، مورفولوژی اسپرم ضعیف، میل جنسی کم، استرس و یا اختلال عملکرد جنسی فیزیکی رنج می‌برند بسیار مفید باشد. به یاد داشته باشید گیاهان نباید به‌عنوان جایگزینی برای تغییرات رژیم غذایی و تغییر سبک زندگی مورداستفاده قرار گیرند. اگر تغییرات رژیم غذایی و شیوه زندگی در ابتدا صورت نگرفته باشد، بدن قادر به پاسخ و استفاده از این گیاهان نخواهد بود. در ادامه به معرفی تعدادی از این گیاهان اسپرم‌ساز می‌پردازیم:

تقویت قوای جنسی مردانه با گیاهان

جنسینگ آمریکایی

این ریشه‌ی دلچسب یکی از بهترین تونیک‌های جنسی مردانه است. مشاهدات بالینی نشان می‌دهد جنسینگ آمریکایی برای تقویت میل جنسی سالم، درمان اختلال نعوظ و افزایش عملکرد جنسی مردان موثر است و به‌عنوان یک گیاه اسپرم‌ساز معروف است. جینسنگ آمریکایی در مقایسه با جنسینگ آسیایی باعث تحریک بیش‌ازحد سیستم عصبی نمی‌شود، بلکه پشتیبانی نرم و ملایم و عمیق و مغذی را برای سیستم عصبی فراهم می‌کند.

جنسینگ آمریکایی برای تقویت سیستم ایمنی عالی بوده و همچنین موجب تقویت محور HPA (هیپوتالاموس-هیپوفیز-آدرنال) می‌شود. محور HPA برای تعادل مناسب هورمونی, مدیریت استرس و قدرت سیستم ایمنی حیاتی است.

ریشه ماکا

یکی از فعالیت‌های اصلی ماکا، تحریک و تقویت هیپوتالاموس است که غده‌ی هیپوفیز را تنظیم می‌کند و به‌عنوان یک تونیک برای سیستم هورمون عمل می‌کند. هنگامی‌که غده هیپوفیز به‌طور مطلوب عمل می‌کند، کل سیستم غدد درون‌ریز متعادل می‌شود، زیرا غده هیپوفیز کنترل خروجی هورمون‌های سه غده دیگر را کنترل می‌کنند. در یک مطالعه انسانی از ۹ مرد که به مدت چهار ماه با دوزهای ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ میلی‌گرم در روز مورد آزمایش قرار گرفتند، مشاهده شد قوای جنسی افزایش‌یافته است. همچنین مطالعات روی این گیاه اسپرم‌ساز نشان داد، ریشه ماکا تعداد اسپرم، تحرک اسپرم و سطح DHEA نیز بالاتر برده است. علاوه بر این موجب کاهش اضطراب و استرس، کاهش فشارخون، متعادل کردن سطح آهن و افزایش آندروژن های آدرنال نیز می‌شود. این گیاه اسپرم‌ساز همچنین موجب تقویت تیروئید، افزایش انرژی، استقامت و بهره فعالیت ذهنی می‌شود.

سیر

سیر جزء یکی از قویترین گیاهان اسپرم‌ساز است و به‌عنوان یک داروی افزایش قوای جنسی طبیعی عمل می‌کند و تولید اسپرم را افزایش می‌دهد. این گیاه شامل ترکیبی به نام آلیسین است که استقامت اسپرم را افزایش می‌دهد و همچنین گردش خون را بهبود میبخشد. علاوه بر این، سلنیوم معدنی در سیر، باعث افزایش تحرک اسپرم می‌شود.

میوه‌ی خارخاسک ( تریبولوس )

خارخاسک جز یکی از گیاهان اسپرم‌ساز است و هنگامی‌که با تغذیه مناسب و ورزش همراه باشد، می‌تواند در افزایش تعداد اسپرم، تحرک و مورفولوژی موثر باشد. قسمت اصلی خار خسک، که به باروری مردان کمک می‌کند، ترکیبی است که به نام پروتوودوسین شناخته می‌شود. این مولفه سطح DHEA را در بدن مرد افزایش می‌دهد. در مردان مبتلابه ED، مشخص‌شده است که سطح DHEA کم است. برخی مطالعات نشان داده‌اند که پروتوودیوسین استخراج‌شده از خارخاسک، سطح DHEA طبیعی را که برای نعوظ مناسب لازم است، افزایش می‌دهد. افزایش میل جنسی در هنگام استفاده از این گیاه توسط مردان وزنان گزارش‌شده است. مطالعه‌ای در بلغارستان که در سال ۱۹۹۸ انجام شد در مورد گیاهان اسپرم‌ساز، نشان داد که برای زوج‌های مبتلابه آنتی‌بادی‌های ضد اسپرم ( زمانی که سیستم ایمنی به سلول‌های اسپرم حمله می‌کند ) که خار خاسک مصرف کرده‌اند، با ۶۱ درصد افزایش باروری همراه بوده است. خارخاسک یکی از بهترین میوه‌ها و گیاهان اسپرم‌ساز برای تقویت قوای جنسی مردانه است.

گیاه نخل اره‌ای

این گیاه، می‌تواند تمام سیستم غدد درون‌ریز را تغذیه کند که به بهبود عملکرد کلی تولیدمثل در مردان کمک خواهد کرد. مردان با استرس زیاد، عملکرد سیستم ایمنی ضعیف، شیوه زندگی ضعیف و عادت‌های رژیم غذایی به‌خوبی به این گیاه پاسخ می‌دهند. این گیاه یک آمفروتیک تولیدمثلی است بدین معنا ‌که عملکرد تولیدمثل را عادی می‌کند. همچنین عمیقا بدن را تغذیه می‌کند. زمانی که چند ماه به‌طور مداوم مصرف شود. مصرف مداوم این گیاه، بهترین فواید سلامتی آن را به‌طور بلندمدت به ارمغان می‌آورد.

دامیانا

دامیانا یکی دیگر از گیاهان اسپرم‌ساز مفید برای تعداد کم اسپرم است. همچنین اعصاب را آرام می‌کند، اضطراب و خستگی ذهنی را کاهش می‌دهد و به‌عنوان یک آرام‌کننده عضلانی عمل می‌کنند.

چای سبز

تحقیقات نشان می‌دهد که آنتی‌اکسیدان‌های بالا در چای سبز دارای پتانسیل بالا بردن باروری هستند زیرا آنها رادیکال‌های آزاد را خنثی می‌کنند که می‌توانند به سلول‌های اسپرم صدمه بزنند. بر اساس یک مطالعه در سال ۲۰۱۲ که در نشریه تغذیه مولکولی و تحقیقات غذایی منتشرشده است، دوز کم ترکیبی به نام اپیگالاکاکتایکین گالات ( EGCG ) که در چای سبز موجود است می‌تواند کیفیت اسپرم، ازجمله تحرک آن را بهبود بخشد و به‌عنوان یکی از گیاهان اسپرم‌ساز شناخته می‌شود. درنتیجه پتانسیل لقاح را بهبود میبخشد. بااین‌حال، غلظت بالاتر EGCG می‌تواند یک اثر متضاد داشته باشد. بنابراین، مطالعات بیشتری هنوز موردنیاز است.

منبع: سایت بیتوته

مسعود رازنهان

مسعود رازنهان هستم سردبیر محتوای مجله سلامتی حدودا 6 سال تجربه کاربری و فنی در تولید محتوا دارم امیدوارم محتواهای بنده مورد استفاده شما عزیزان گردد. خوشحال میشوم از طریق ایمیل : raznahan@shamimsalamati.ir نظرات خودتان را برایم ارسال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن