پوست، مو و زیبایی

توصیه‌های چهارگانه برای پیشگیری از عفونت قارچی پا

توصیه‌های چهارگانه برای پیشگیری از عفونت قارچی پا

توصیه‌های چهارگانه برای پیشگیری از عفونت قارچی پا

توصیه‌های چهارگانه برای پیشگیری از عفونت قارچی پا

پرهیز از پوشیدن کفش بسیار تنگ

درواقع قارچ‌ها محیط‌ های مرطوب، تاریک و بدون جریان هوا را دوست دارند. زیرا محیط مناسبی برای رشد و تکثیر آنها ایجاد می‌کند. پوشیدن کفش‌های تنگ بخصوص اگر از اجناس مصنوعی مانند پلاستیک باشد که پاها عرق کند و امکان جابه‌جایی هوا وجود نداشته باشد، این محیط را فراهم می‌کند. کفش‌های چرمی بخصوص اگر شیارهای برای عبور هوا داشته باشند، بهترین انتخاب هستند.

پرهیز از راه رفتن با پای‌برهنه در اماکن عمومی

متخصصان پوست همواره توصیه می‌کنند در محیط‌های عمومی مانند سالن‌های ورزشی، استخر، حمام … حتما دمپایی تمیز بپوشید. قارچ‌ها و دیگر عوامل بیماری‌زا در محیط‌های عمومی به‌سادگی از طریق خراش‌های میکروسکوپی پوست، منتقل می‌شوند و زمینه‌ساز بیماری خواهند شد. حتما پس از حضور در این اماکن باید پوست را کاملا شست و به‌خوبی خشک کرد.

استفاده نکردن از ناخن‌گیر دیگران

گرچه بسیاری از افراد تنها مسواک، حوله و شانه را وسیله شخصی می‌دانند اما باید توجه داشت وسایلی مانند ناخن‌گیر و سوهان ناخن نیز که به‌طور مستقیم باپوست و ناخن در تماس است، نیز تنها برای استفاده شخصی کاربرد دارد.

پوشیدن جوراب‌های نخی

جوراب‌هایی که صد درصد از الیاف نخی تهیه می‌شوند به‌خوبی رطوبت پاها را جذب می‌کنند و احتمال بیماری‌های قارچی را کاهش می‌دهند. البته در صورت تعریق زیاد و هوای گرم توصیه می‌شود جوراب‌ها به‌طور منظم تمیز شوند و از پودر تالک نیز برای جذب رطوبت پیش از پوشیدن کفش و جوراب استفاده شود.

منبع:Ameliore ta Santé.fr

برچسب ها

مسعود رازنهان

مسعود رازنهان هستم سردبیر محتوای مجله سلامتی حدودا 6 سال تجربه کاربری و فنی در تولید محتوا دارم امیدوارم محتواهای بنده مورد استفاده شما عزیزان گردد. خوشحال میشوم از طریق ایمیل : raznahan@shamimsalamati.ir نظرات خودتان را برایم ارسال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن