تغذیه

خواص جعفری | فواید این سبزی از سلامت قلب تا پاکسازی بدن

خواص جعفری برای سلامتی

بیشتر افراد تصور می کنند جعفری چیزی بیشتر از تزئین بشقاب غذا یا طعم دادن به آن نیست، اما ۲۰۰۰ سال است که از جعفری استفاده می شود و علم نشان داده که خواص جعفری برای سلامتی زیاد است. گیاه جعفری بی نهایت مفید بوده و حاوی ترکیباتی است که می توانند از شما در برابر سرطان دفاع کرده و سیستم ایمنی تان را تقویت کنند.

خواص جعفری | فواید این سبزی از سلامت قلب تا پاکسازی بدن

جعفری دارای وارد زیر است:

  • ویتامین های C، K و A
  • آهن
  • کلسیم
  • پتاسیم

این گیاه بیشتر از آنچه بیشتر مردم فکر می کنند مغذی است.

فواید جعفری

١. کاهش التهاب

جعفری برای افرادی که آرتروز دارند بسیار مفید است چون روغنی به نام یوژنول دارد که:

  • ضدالتهاب است.
  • می تواند به میزان قابل توجهی از التهاب کاسته و درد مفاصل را تسکین بدهد.

٢. منبع خوبی از آنتی اکسیدان‌ها

جعفری منبع غنی از آنتی اکسیدان هایی است که با آسیب های سلولی ناشی از رادیکال های آزاد مبارزه می کنند. آنتی اکسیدان های جعفری شامل لوتئین است که با استرس اکسیداتیو در بدن مبارزه می کند. جعفری منبع خوبی از ویتامین‌های A و C است که این دو نیز خاصیت آنتی اکسیدانی دارند.

٣. پاکسازی طبیعی بدن

جعفری میتواند به عملکرد کبد کمک کرده و دفع طبیعی سموم از بدن را بهبود بدهد. جعفری حاوی دو ترکیب به نام های آپیژنین و میریستیسین است که تولید آنزیمهای کبد را افزایش می دهند.

۴. خاصیت آنتی باکتریال

جعفری، منبع عالی یک آنتی باکتریال به نام کلروفیل است که با باکتری های بدن مبارزه کرده و می تواند عفونت را متوقف کند. جعفری برای نابود کردن باکتری های داخل دهان که باعث بد بود شدن آن می شوند نیز مفید است، بنابراین جویدن جعفری بعد از غذا می تواند کمک کند تنفس تان بد بو نشود.

۵. کنترل دیابت

در طب سنتی ترکیه از جعفری برای درمان دیابت استفاده می شود چون توانایی این گیاه در کنترل قند خون توسط آزمایشات علمی ثابت شده است. محققان، جعفری را روی موش هایی که دیابت داشتند تست کردند و دریافتند مصرف جعفری طی یک دوره ی یک ماهه توانسته بود قند خون را کاهش بدهد. در نتیجه کنترل دیابت از خواص جعفری است.

۶. کاهش ریسک سرطان

مصرف منظم جعفری می تواند ریسک سرطان را هم کاهش بدهد. جعفری دارای مقادیر زیادی فلاوونوئید به نام آپیژنین است که گفته میشود به پیشگیری از سرطان هایی مانند سرطان پوست، سرطان سینه و سرطان پروستات کمک می کند. آپیژنین هم نوعی آنتی اکسیدان است که خاصیت ضد التهابی دارد.

٧. محافظت از قلب و رگهای خونی

جعفری برای نابود کردن باکتری های داخل دهان که باعث بد بود شدن آن می شوند نیز مفید است، بنابراین جویدن جعفری بعد از غذا می تواند کمک کند تنفس تان بد بو نشود اسید آمینه ای به نام هوموسیستئین وجود دارد که می تواند به قلب و رگهای خونی آسیب بزند و جعفری میتواند با آن مبارزه کند. جعفری حاوی مقدار مناسبی از اسید فولیک است که از مقدار هوموسیستئین های مضر در خون کم می کند. این اتفاق می تواند در کمک به پیشگیری از سکته ی مغزی و حمله ی قلبی مفید باشد.

۸. تقویت استخوان ها

تنها دو قاشق چای خوری جعفری بیشتر از ۱۵ درصد از نیاز روزانه ی شما به ویتامین K را تأمین می کند. بدن از ویتامین K برای تولید پروتئینی به نام اوستئوکلسین استفاده می کند. اوستئوکلسین در پروسه ی استخوان سازی و تقویت آنها کاربرد دارد. ویتامین K مانع تجمع کلسیم در بافت های بدن می شود.

اگر تجمع کلسیم در بافت های بدن زیاد شود می تواند بیماری های قلبی و عروقی ایجاد کند.

۹٫ تقویت سیستم ایمنی

جعفری دارای عناصری است که سیستم ایمنی را تقویت می کنند. کلروفیل موجود در جعفری با عفونت های باکتریایی و قارچی مبارزه می کند. ویتامین A تأثیر گذاری سلولهای سفید خون را بهبود بخشیده و خاصیت آنتی اکسیدانی آن نیز به مبارزه با سرطان و حتی علائم پیری کمک می کند. در نتیجه تقویت سیستم ایمنی از خواص جعفری است.

۱۰. پیشگیری از سنگ کلیه

جعفری ادرار آور است. (یعنی پروسه‌ی جریان مایعات را در بدن بهتر می کند). این تأثیر کمک می کند از تشکیل سنگ کلیه جلوگیری شود و مایعات زیادی در بدن جمع نشود. بهبود جریان مایعات در بدن به مبارزه با سنگ صفرا و عفونت های ادراری نیز کمک کرده و از نفخ زیاد هم پیشگیری می کند.

منبع: سلامت نیوز

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

بستن