پوست، مو و زیبایی

روزه بر پوست چه تاثیری دارد؟

بنا بر تحقیقات زیادی ثابت شده است که روزه گرفتن بر روی پوست شما هم تأثیرات مثبت دارد و هم منفی.

بنا بر تحقیقات زیادی ثابت شده است که روزه گرفتن بر روی پوست شما هم تأثیرات مثبت دارد و هم منفی.

جوش
اگر پوست شما مستعد جوش زدن است یا گاه و بیگاه دانه هایی روی پوستتان بیرون می ریزد، این حالت بسیار محتمل است که وقتی روزه می گیرید در روز سوم دچار مرحله ای از آکنه شوید. از آنجا که شما هیچ خوراکی در طول روز وارد بدن خود نمی کنید و غذا و آبی نمی خورید، بدن شما به جای هضم و تجزیه غذا بیشتر بر پاکسازی سیستم گوارش شما متمرکز خواهد شد. درست مانند خانه تکانی عید، بدن شما در زمان روزه گرفتن خودش را پاکسازی می کند. با این که بدن سموم را از خود دفع می کند، اما برخی از آنها در پوست بدن باقی می مانند و خودشان را به شکل جوش روی سطوح مختلف پوست بروز می دهند.

 

  • پوست شفاف تر
    وقتی بدن شما به روزه گرفتن عادت کرد و خودش را با شرایط جدید تطبیق داد، معمولاً از روز چهارم یا پنجم روزه داری، پوست بهبود پیدا می کند؛ به شرطی که بعد از افطار به اندازه کافی آب بنوشید. آبرسانی خوب به پوست برای رسیدن به این هدف بسیار مهم است زیرا نوشیدن آب به بدن کمک می کند تا با سرعت بیشتری سمومی که منجر به جوش شده اند را از بدن بیرون کند. ویتامین های روزانه می توانند در توانایی بدن برای درمان آلودگی ها و چرک های روی سطح پوست مفید باشد. اگر به بدن خود خوب آبرسانی می کنید، مصرف روزانه ویتامین را هم فراموش نکنید و پوست صورت خود را تمیز و مرطوب نگه دارید. پس از چند روز که از روزه داری شما گذشت، به وضوح شاهد شفاف و روشن شدن پوست خود خواهید بود.

  • بیماری های پوستی
    بیماری های پوستی مانند درماتیت (التهاب پوست)، کهیر و سوریازیس توسط متخصصان پوست بسیار مورد توجه قرار گرفته است. تحقیقاتی در ژاپن نشان داد که روزه گرفتن درمانی برای این بیماری های پوستی است و می تواند چنین عوارض پوستی را کاهش دهد و التیام بخشد. التهاب پوست و دفعات جوش زدن و شدت آنها در زمان روزه گرفتن به حداقل می رسد و سپس از بین می رود. روزه گرفتن مستمر و همیشگی درمان قطعی نیست اما وقتی با رژیم گیاهخواری معقول همراه شود با هر ماه روزه گرفتن بهبود قابل توجهی در بیماری های پوستی خود را مشاهده خواهید کرد. با این حال، بهتر است با پزشک و متخصص پوست قبل از شروع هر نوع درمان یا قطع درمان های فعلی حتماً مشورت کنید.
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

بستن