پوست، مو و زیبایی

روغن آرگان | فواید بی نظیر این روغن برای پوست و مو

روغن آرگان | فواید بی نظیر این روغن برای پوست و مو

فواید روغن آرگان برای پوست و مو

روغن آرگان | فواید بی نظیر این روغن برای پوست و مو

۱٫ رطوبت پوست

موجب مرطوب شدن پوست می شود. روغن آرگان سرشار از ویتامین E و اسید های چرب است و موجب نرمی و لطافت پوست می شود. از طرفی جذب آن سریع است و حالت گریسی و التهاب زایی برای فرد ایجاد نمی کند. این روغن روی بدن و صورت و گردن قابل استفاده است. کافی است چند قطره از آن را روی سطح پوست بریزید و به آرامی پخش کنید.

۲٫ نرم کنندگی مو

  • برای مو خاصیت نرم کنندگی دارد.
  • روغن آرگان مو ها را نرم تر می کند.
  • موجب بهبود موخوره می شود.

انواع محصولات روغن‌آرگان برای مو در بازار موجود است.

۳٫ ابریشمی شدن مو

این روغن، مو را ابریشمی می کند و به آن حالت می دهد. کافی است بعد از خشک کردن مو با سشوار، چند قطره از آن را در کف دست خود بریزید و سپس انگشتان خود را داخل مو ها فرو ببرید و به آن حالت بدهید.

۴٫ ضد پیری پوست

خاصیت ضد پیری دارد. روغن‌آرگان علاوه بر خاصیت مرطوب کنندگی، به دلیل آنتی اکسیدان هایی که دارد موجب شادابی پوست می شود. پوست را شفاف می کند و چروک ها را کمی محو می کند. کافی است شب ها قبل از این که به رخت خواب بروید، چند قطره از آن را رو صورت و گردن خود بمالید.

۵٫ درمان اگزما

روغن‌آرگان برای کسانی که پوست خشکی دارند یا اگزما دارند می تواند مفید واقع شود.

۶٫ بهبود آکنه

شاید تعجب کنید ولی بر خلاف بقیه ی روغن ها که آکنه را تشدید می کنند، روغن آرگان موجب بهبود آکنه می شود چون روغن آرگان حالت گریسی ندارد و باعث می شود تا رطوبت طبیعی پوست حفظ شود. برای بهبود آکنه کافی است ۲ بار در روز بعد از شست و شوی پوست و خشک کردن آن از چند قطره روغن آرگان استفاده کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

بستن