پوست، مو و زیبایی

ریزش ابروها و توصیه هایی برای جلوگیری از آن و تقویت ابروها

توصیه هایی برای بهبود ریزش ابروها:

روش هایی برای جلوگیری از ریزش ابروها و تقویت آن

ابرو به دلایل مختلفی همچون عفونت، تغییرات هورمونی، شرایط پوستی، مشکلات تغذیه ای و بیش فعالی سیستم ایمنی می تواند نازک شود. چند توصیه برای بهبود ریزش ابروها و تقویت آن ارائه می شود:

توصیه هایی برای ریزش ابروها

۱) استفاده از سرم تقویتی

آسان ترین راه استفاده از سرم های آماده ی تقویتی رشد ابروها است که در داروخانه ها موجود هستند. این سرم ها توسط برس های مخصوص خودشان روی ابروها استفاده می شوند.

۲) ماینوکسیدیل

استفاده از ماینوکسیدیل که یک داروی OTC است. در هنگام تهیه ی آن آگاه باشید که:

  • دوز ۲ درصد آن برای خانم ها می باشد.
  • دوز ۵ درصد آن برای آقایان است.

۳) استفاده از روغن کرچک

روغن کرچک در طولانی مدت (استعمال آن حداقل به مدت ۶ هفته، روزانه) با تحریک فولیکول های مو می تواند باعث بهبود این مشکل شود. کافی است چند قطره روغن کرچک را با نوک انگشتان، داخل ابرو ها بمالید و سپس ۳۰ دقیقه صبر کنید. در آخر آن را با یک دستمال پاک کننده ی آرایشی پاک کرده و صورتتان را با آب گرم بشویید.

۴) امگا۳

مکمل های غذایی حاوی آنتی اکسیدان ها، امگا ۳ و امگا ۶ توصیه می شوند.

۵)عدم استفاده از لوازم آرایش ابرو

ترجیحا برای مدتی از لوازم آرایشی ابرو استفاده نکنید.

۶) روغن زیتون

روغن زیتون خالص را روزی یک بار به مدت چند هفته روی ابرو ها ماساژ دهید، ۲ ساعت بعد صورتتان را با آب و شست و شو دهنده ی مخصوص صورت بشویید. روغن زیتون به دلیل داشتن ویتامین A و E به رشد موها کمک می کند.

۷) روغن بادام

روغن بادام که حاوی ویتامین های A، B و E است برای بهبود این شرایط مفید خواهد بود. شب ها قبل از خوابیدن چند قطره روغن بادام را با حرکات دایره ای روی ابروها ماساژ بدهید، سپس فردا صبح صورت خود را بشویید. برای این که بهترین اثر را ببینید، این کار را هر شب تکرار کنید.

برای تقویت موی خود بیشتر بخوانید:مکمل های تقویت مو

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

بستن