تغذیه

سم زدایی مثانه | بهترین نوشیدنی‌ها برای سم زدایی مثانه کدامند؟

بهترین نوشیدنی‌ها برای سم زدایی مثانه کدامند؟

مثانه یکی از حساس‌ترین اندام‌های بدن شماست و به هر گونه ویروس یا باکتری می‌تواند سریعا واکنش نشان دهد.برای مراقبت از سلامت این عضو بدن شما باید حداقل هر دو ماه یک بار، گام‌هایی برای سم زدایی مثانه بردارید.

مشکلات مثانه از جمله عفونت، بی‌اختیاری ادرار و بیش فعالی مثانه، سلامت شما را به طور مستقیم تحت تاثیر قرار می‌دهد. با این حال بهترین گزینه‌ها برای پاکسازی مثانه از این قرارند:

نوشیدن آب کرفس

آب کرفس

این نوشیدنی یکی از بهترین راه‌ها برای بهبود مشکلات مثانه است. کرفس حاوی مقادیر قابل توجهی ویتامین ث، آنتی اکسیدان‌ها و فیبر است که سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند و قادر به مبارزه با ویروس‌ها و باکتری‌ها است. آب کرفس یک دیورتیک و پاک کننده سموم است و هنگامی که آن را با معده خالی می‌نوشید، سببب تقویت دیواره‌های‌مثانه، کاهش التهاب و کاهش میزان رسوب کلسیم می‌شود. 

مصرف آب بیشتر

آب

مصرف آب برای حفظ یک سیستم ادراری سالم و بدون عفونت ضروری است. این مایع حیاتی، برای خروج ادرار کافی و کنترل التهاب موثر است. و از بروز بیماری‌هایی مانند سیستیت یا عفونت‌مثانه پیشگیری می‌کند. با این حال از این نکته غافل نشوید که نوشیدن بیش از حد آب باعث افزایش کار مثانه شده و عملکرد آن را به خطر می‌اندازد.

مصرف هندوانه

سم زدایی مثانه

مصرف هندوانه برای چند بار در هفته باعث پاکسازی مثانه از سموم ذخیره شده می‌گردد.
محتوای بالای آب و آنتی اکسیدان‌های موجود در هندوانه منجر به دفع مایعات و ترکیبات اضافه می‌شود.

نوشیدن چای قاصدک

سم زدایی مثانه

خواص دیورتیک قاصدک برای از بین بردن عفونت‌ها و التهاب‌مثانه، ثابت شده است.
مصرف چای قاصدک مازاد مایعات بدن را دفع کرده و به دفع باکتری‌هایی که به سلامت مثانه آسیب می‌زنند، کمک می‌کند.

مصرف پتاسیم قبل از وعده غذایی

نوشیدنی‌های غنی از پتاسیم می‌توانند اثرات محافظتی بر روی مثانه و کلیه داشته باشند.
با مصرف این گونه نوشیدنی‌ها قبل از وعده‌های غذایی، فرایند هضم بهبود می‌یابد و حذف سموم سریعتر می‌شود.

آنچه نباید مصرف کنید

برای داشتن یک دوره پاکسازی خوب با روش‌های ذکر شده بهتر است مصرف برخی مواد غذایی را حداقل به مدت ۲ تا ۳ روز از برنامه غذایی حذف کنید.
از آنجای که این مواد غذایی باعث احتباس آب در بدن می‌شود بهتر است مصرف آن‌ها را تا حد امکان کاهش دهید. این مواد غذایی عبارتند از:

  • نمک
  • قهوه
  • محصولات لبنی
  • قند
  • نوشیدنی های شیرین
  • گوشت قرمز
  • مواد غذایی فراوری شده

منبع: سلامت نیوز

برچسب ها

الهام عروجی

«الهام عروجی»،‌ فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد رشته‌ مدیریت اجرایی است. او از سال 1396 در زمینه تولید محتوای تخصصی فعالیت حرفه‌ای خود را آغاز نموده است و ‌در حال حاضر تولید محتوا در زمینه‌ی تغذیه و سلامت را در شمیم سلامتی به عهده دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن