روان شناسی

عشق حقیقی و سلامت احساسی را با چه نشانه هایی بشناسیم؟

نشانه های عشق حقیقی چیست؟

اگر هوس را کنار بگذاریم نشانه هایی که در این مقاله برایتان عنوان می کنیم، نشانه های انکارناپذیر از عشق حقیقی و سلامت احساسی هستند. در رمان نویسی، نشانه های عشق حقیقی به سمت ملودرام گرایش دارد. تپش قلب، بی خوابی، بی اشتهایی، اما اگر چنین چیزهایی را حس کردید، آنقدر که اسیر هوس شده اید، عاشق نشده اید. اگر هوس را کنار بگذاریم، نشانه هایی که در این مقاله برایتان عنوان می کنیم، نشانه های انکار ناپذیر از عشق حقیقی و سلامت احساسی هستند.

به راحتی علت اینکه نمی خواهید با کسی ارتباط برقرار کنید را توضیح می دهید

باوجود این همه بیماری های مختلف دیگر هر روز با یکی بودن به اندازه گذشته جذابیت ندارد. مسئله تمایل به تنها بودن نیست مسئله حرف زدن در مورد آن است. تعداد زیادی از زن ها و مردها تک همسری هستند و احساس می کنند که تمایلشان برای چشم پوشی از بقیه به همسرشان قدرت بیشتری می دهد. اما وقتی دوست داشته باشید که این حس و تمایل خودتان را توضیح دهید:

 • عاشق هستید.
 • فردی منطقی و فهمیده نیز به نظر خواهید رسید.

دفترچه خاطرات گذشته تان را دفن می کنید

“من دفترچه خاطراتم را دفن کرده ام!” این جمله نه تنها تک پر بودن فرد بلکه برنامه داشتن برای آن را نشان می دهد مخصوصا وقتی می گویید که هیچکس از آشنایانتان به پای عشقتان نمی رسد. تمایل شما برای خلاص شدن از آن، نشان از این واقعیت دارد. همچنین نشانه این است که دیگر هیچ تمایلی برای دیدن عشق های قبلیتان ندارید و این یعنی در این رابطه دیگر میلی به برگشت وجود ندارد و فقط می خواهید به جلو بروید. شاید با خودتان فکر کنید که منصفانه نیست که دفترچه خاطرات را در شومینه بیندازید و بسوزانید، به همین دلیل اطلاعاتتان را روی لپ تاپ شخصیتان که دست هیچکس به آن نمی رسد ذخیره می کنید. تعهد است.

اگر تظاهر کنید که دفترچه خاطراتتان را دور ریخته اید یعنی تظاهر به متعهد بودن می کنید. پس بزرگ شوید:

اگر به اندازه کافی بزرگ شده اید که کسی که دوستش دارید شما را جدی بگیرد، پس یعنی به اندازه کافی هم بزرگ شده اید که خودتان خودتان را جدی بگیرید.

در روابط متعهد دیگر جایی برای دوز و کلک نیست.

 عشق حقیقی و سلامت احساسی را با چه نشانه هایی بشناسیم؟

جایی می روید که از آن متنفر هستید

اینکه دلتان بخواهد که با عشقتان جایی بروید که به شدت از آنجا متنفر هستید و اصلا هم به خاطر آن ناراحت نشوید یکی از نشانه های خوب عاشق شدن است.

 • وقتی تازه شروع به قرار گذاشتن کرده بودید وسوسه می شدید که این رابطه را بر هم بزنید.
 • در مرحله بعدی رابطه برای خودتان می ایستید. (کارهایی که دوست ندارید را به هیچ وجه انجام نمی دهید).

این فرایند کاملا لازم است. (چون اگر قرار است یک عشق واقعی وجود داشته باشد باید بر مبنای اینکه خود واقعیتان کیست بنا شود نه کسی که طرفتان دوست دارد باشید).

اما وقتی در آخر به عشق می رسید:

 • نیاز به اثبات مداوم خودتان با تاثیرات عشقتان نرم تر می شود.
 • این حس بخشش به خاطر عشقتان سخاوتتان را جبران می کند.

لازم نیست خوب حواستان به همه چیز باشد تا همه چیز۵۰ – ۵۰ باشد. اما وقتی حس کنید که عدالت و مساوات و احترام بینتان وجود دارد آنوقت برای انجام کاری که از آن متنفرید اما طرفتان به آن علاقه دارد تمایل بیشتری پیدا می کنید. به عبارت دیگر، آن فرد از آن کار یا اتفاق مهمتر می شود.

اگر ولخرج باشید صرفه جوتر و اگر خسیس باشید دست و دلبازتر می شوید

مسئله پول نیست بلکه میل به امتحان کردن اعتقادات اصلی به خاطر ارزش گذاشتن به فردی دیگر و دیدگاه و نظرات اوست. هر رابطه خوبی ما را تغییر می دهد. اگر با عشقتان بودن باعث می شود یک بخش اصلی از خودتان را تغییر دهید فقط نشانه عشق حقیقی نیست، بلکه نشاندهنده احترام و میل به یاد گرفتن از همدیگر است.

 • این یعنی رابطه تان اینقدر امن هست که بخواهید در آن دست به امتحان کردن کاری جدید بزنید.

ریا و دورویی را فراموش کنید.

باید اینقدر جرات، قدرت و انرژی داشته باشید تا سیستم اعتقادی خودتان را درباره عقاید زیر به چالش بکشید:

 • سیاست
 • سقط جنین
 • غذای چینی
 • مسافرت
 • بچه دار شدن
 • باغبانی
 • پول

هیچ کاری نکردن اما با هم بودن فوق العاده به نظر می رسد

در مراحل اول رابطه عطش عمیقی برای شناختن همدیگر وجود دارد اما این دوران کمی ترسناک هم به نظر می رسد چون ممکن است طرف مقابل کسی نباشد که شما فکر می کردید یا بدتر از آن، شما آن کسی نباشید که طرف مقابلتان می خواسته است. با اینکه در ابتدای رابطه هیچ چیز قطعی نیست اما شما فکر می کنید که اینطور است به همین خاطر دوست دارید همیشه با هم باشید و کاری انجام دهید، چه در ملاء عام چه محرمانه. در این دوران همیشه دنبال جایی هستید که با هم بروید و کاری که با هم انجام دهید.

اگر زن و شوهری هستید که به رابطه جنسی علاقه دارید:

 • کارهایی که می کنید هم پیرامون این رابطه خواهد بود.
 • بقیه کارها اهمیت زیادی نخواهد داشت.

اما وقتی آن عطش جنسی اولیه فروکش کرد دوست دارید پز همدیگر را به بقیه بدهید. (چون حس می کنید که خوب با هم جور شده اید و به آن افتخار می کنید). وقتی حس کنید که هیچ کاری نکردن اما با هم بودن هم می تواند لذت بخش باشد، یعنی عاشق شده اید.

چون مراحل قبلی را پشت سر گذاشته اید. یعنی:

 • ترس
 • رابطه جنسی
 • پز دادن

حالا رابطه فقط به شما دو نفر منحصر می شود نه آدم ها یا کارهای دیگر. در واقع با اینکه در زندگی طبیعی همدیگر وارد شده اید اما با هم بودن برایتان فوق العاده ترین چیزی است که می توانید فکر انجامش را بکنید.

حاضرید خودتان بودن را به خطر بیندازید

خودتان بودن مهمترین مسئله ممکن است. بقیه مواردی که در این مقاله ذکر کردیم همه مستلزم این است که خودتان باشید اما وقتی واقعا کسی را دوست داشته باشید و به او عشق حقیقی دارید، دوست دارید بداند که شما که هستید و شما را برای آنچه که هستید دوست بدارد نه آنچه که تظاهر می کنید هستید. وقتی در یک رابطه عاشقانه واقعی باشید، می توانید:

 • صادق و رک و راست باشید.
 • از فرصت ها استفاده کنید.

بخش نیرنگ آمیز عاشق بودن این است که می تواند شما را ترغیب کند خودتان باشید. شما دوست دارید کسی که قرار است شریک زندگیتان شود همیشه خوشحال و خوشبخت باشد و تنها راه آن این است که خود واقعیتان باشید. مطمئنا الان که او را اینقدر دوست دارید دلتان نمی خواهد با دروغ با او زندگی کنید اما باید مراقب باشید که به چه اعتراف می کنید. یادتان باشد که بین صداقت و دورویی سکوت است. اگر آنقدر بزرگ شده اید که عاشق شوید، پس آنقدر عاشق شده اید که بفهمید بعضی وقت ها باید ساکت باشید.

منبع: سلامت نیوز

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

بستن