تغذیه

فواید خام خواری برای پوست

همزمان با 15 تیر و جشن خام خواری از فواید آن به شما میگوییم

فواید خام خواری برای پوست

۱۵ تیر ماه مصادف با جشن خام خواری یکی از جشن های ملی، مردمی و باستانی در ایران است.

این جشن با ریشه تاریخی معتبر از دوران باستان تا امروز ادامه پیدا کرده و خوشبختانه هنوز هم فراموش نشده و زنده نگه داشته می‌شود.جشن خام خواری یا به روایت ابوریحان بیرونی (عمس خواره) با هدف دوری گزیدن از خوراک حیوانی و پختنی ها برگزار می‌شود.

احتمالا شما هم با واژه خام خوارای نا آشنا نیستید و تا به حال درباره فواید رژیم خام خواری شنیده اید. به همین منظور و درآستانه این جشن باستانی در ادامه با تاثیرات مثبت رژیم خام خواری شنیده اید. به همین منظور و درآستانه این جشن باستانی در ادامه با تاثیرات مثبت رژیم خام خواری برای حفظ سلامت و زیبایی پوست آشنا خواهید شد.

 

خام خواری چسیت؟

واقعا خام خواری چیست و پیروی از آن چه تاثیرات مثبتی برای سلامت بدن ما بخصوص زیبایی و پوست خواهد داشت؟

به طور کلی خام خواری دو نوع است، نوع اول خام خواری که شامل مصرف ماهی، تخم مرغ، شیر و گیاهان خام می‌شود و در این بین باید به خاطر داشته باشید مصرف تخم مرغ، ماهی(سوشی) و شیر خام می‌تواند خطرناک باشد و باید برای از بین بردن سالمونلا تخم مرغ آن را قبل از مصرف پخت و شیر را هم پاستوریزه کرد.

نوع دوم که تنها خام گیاه خواری است شامل استفاده از گیاهان، میوه ها، سبزیجات و دانه های خام می‌شود.

در حقیقت، رژیم خام خواری متشکل ازخوراکی

و مفهوم کلی خام خواری بخصوص خام گیاه خواری این است که پختن خوراکی ها باعث از بین رفتن آنزیم ها و مواد مغذی زنده درون خوراک می‌شود که برای جذب شدن به بدن لازم هستند.

تاثیر خام خواری بر پوست چیست؟

اگر تا به حال به کشورهای آسیای شرقی وجنوب شرقی سفر کرده باشید خودتان به راحتی متوجه جوان تر دیده شدن افراد مختلف در مقایسه با سن و سال حقیقی شان خواهید شد، اما این تفاوت آشکار ناشی از چیست؟

چگونه می‌توانیم با ایجاد تغییرات جزیی در خوراک مان ظاهری کاملا متفاوت پیدا کنیم و به اصطلاح جوان تر شویم؟ دلیل ویژگی پوست مردم این مناطق، شیوه زندگی و نوع خوراک آنهاست. پس اگر شما هم به ایجاد تغییر در ظاهر پوستتان علاقه مند هستید، از همین حالا شروع کنید و برای مدت کمی هم که شده، خام خوار شوید و بدانید آنچه شما می‌خورید تاثیر مستقیمی روی پوستتان خواهد داشت.

خام خواری می‌تواند پوستتان را از درون و بیرو بدن هیدراته، تغذیه و مجددا شاداب کند. خوردن خوراکی های خام به صورت اتوماتیک مانع مصرف سایر موادی خواهد شد که استفاده از آنها تاثیرات منفی روی پوستتان دارد و باعث آسیب جدی با آن می‌شود.

برای مثال کربوهیدرات های تصفیه شده می‌توانند میزان قند خون را بالا ببرند و باعث التهاب در پوست بدن شوند. این موضوع دقیقا همان است که برای جلوگیری از آن باید شروع به خام خواری کنیم چرا که التهاب وتورم دلایل اصلی ایجاد چین و چروک ها روی پوست و در نتیجه پیری ناشی از آن است.

با این تفاسیر کاملا منطقی است تا از غذاهای استفاده کنیم که این میزان تورم را به حداقل برسانند و مانع آسیب دیدگی و تاثیرات منفی آن روی سلامت پوست شوند. التهال پوستی ایجاد شده در اثر مصرف کربوهیدرات های تصفیه شده ناشی از تخریب کلاژن و الاستین پوست است.

در حقیقت این دو ماده دلیل اصلی استحکام، شادابی و جوانی در پوست ما هستند. نتیجه تحقیقاتی حاکی از آن است که استقاده از رژیم غذایی حاوی سبزیجات و میوه ها خاصیت ضد التهابی دارد و همزمان تاثیر مثبتی روی بدن خواهد داشت.

 

برچسب ها

مسعود رازنهان

مسعود رازنهان هستم سردبیر محتوای مجله سلامتی حدودا 6 سال تجربه کاربری و فنی در تولید محتوا دارم امیدوارم محتواهای بنده مورد استفاده شما عزیزان گردد. خوشحال میشوم از طریق ایمیل : raznahan@shamimsalamati.ir نظرات خودتان را برایم ارسال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن