دارو

قرص امتری سیتابین

مشاوره دارویی اختصاصی شمیم سلامتی:

-می توانید دارو را همراه با غذا مصرف کنید.-تا ۲ ساعت پس از مصرف دارو از رانندگی و سایر فعالیتهایی که به تمرکز و هوشیاری کامل نیاز دارند خودداری کنید.
-اگر برای اولین بار از این دارو استفاده می کنید ممکن است با تغییر وضعیت سریع از حالت نشسته به ایستاده سرگیجه مختصری ایجاد شود که به مرور برطرف می شود. این حالت طبیعی است. هنگام برخواستن ، به ارامی بلند شوید.
-مصرف مکمل کلسیم و ویتامین د در مدت درمان با این دارو توصیه میشود.
-در صورتی که مبتلا به هپاتیت ب می باشید حتما تا چندماه پس از قطع این دارو باید تحت نظر پزشک قرار بگیرید تا از کامل شدن درمان اطمینان حاصل شود.
-اگر چه این دارو در کنترل و پیشگیری از بیماری های ویروسی استفاده میشود اما مانع سرایت این بیماری ها (مانند ایدز و هپاتیت) به دیگران نخواهند شد لذا نکات بهداشتی را رعایت کنید و از رابطه ی جنسی بدون کاندوم خودداری نمایید.
-در صورتی که از داروی لامی وودین استفاده می کنید حتما به پزشک خود اطلاع دهید.
-از قطع دارو بدون نظر پزشک بپرهیزید.
-آزمایشات دوره ای که توسط پزشک تجویز شده برای شما الزامی است.
-شیردهی به کودک درحین مصرف این دارو توصیه نمی شود.

مشاوره دارویی عمومی شمیم سلامتی :

در صورت بارداری، شیردهی، دیابت، نقص کلیوی یا کبدی قبل از مصرف دارو به پزشک یا داروساز اطلاع دهید.اگر هم زمان داروهای دیگری مصرف می کنید برای جلوگیری از تداخلات احتمالی به پزشک یا داروساز اطلاع دهید. پزشک از عوارض احتمالی داروی شما آگاه است بنابراین دوره درمان دارو را مطابق تجویز پزشک تکمیل و از قطع خودسرانه دارو پرهیز کنید.

اطلاعات بیشتر در خصوص قرص امتری سیتابین

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا