دارو

قرص ایزوسورباید

مشاوره دارویی اختصاصی شمیم سلامتی:

– فشار و ضربان قلب خود را طبق گفته ی پزشک چک کنید.-اگر برای اولین بار از این دارو استفاده می کنید ممکن است با تغییر وضعیت سریع از حالت نشسته به ایستاده سرگیجه مختصری ایجاد شود که به مرور برطرف می شود. این حالت طبیعی است. بهتر است هنگام برخواستن ، به ارامی بلند شوید.
– از رانندگی و انجام کارهایی که به هوشیاری کامل نیاز است در ابتدای مصرف این دارو و تا هنگامی که اثرات این دارو برای شما مشخص شود خودداری کنید.
– این دارو با مصرف الکل یا فرآورده های حاوی الکل مثل الگزیر تداخل دارویی دارد.
– اگر لازم است این دارو را دراز مدت استفاده کنید در هر شبانه روز حداقل یک فاصله ۱۲ ساعت وقفه در مصرف را رعایت کنید.
-در صورت احساس درد یا فشار در قفسه سینه که بیشتر از ۱۵ دقیقه طول بکشد با اورژانس تماس بگیرید.
– در صورت داشتن کم خونی شدید به پزشک یا داروساز خود اطلاع دهید.
– در صورت احساس گیجی زیاد ، سردرد زیاد، پایین یا بالا بودن نبض، تغییر بینایی، خشکی دهان به پزشک یا داروساز خود اطلاع دهید.
– شاید در ابتدای مصرف دارو سردرد داشته باشید ، بیشتر مواقع با ادامه مصرف دارو سردرد برطرف میشود، بنابراین مصرف دارو را با همان دستور پزشک ادامه دهید.

مشاوره دارویی عمومی شمیم سلامتی :

در صورت بارداری، شیردهی، دیابت، نقص کلیوی یا کبدی قبل از مصرف دارو به پزشک یا داروساز اطلاع دهید.اگر هم زمان داروهای دیگری مصرف می کنید برای جلوگیری از تداخلات احتمالی به پزشک یا داروساز اطلاع دهید. پزشک از عوارض احتمالی داروی شما آگاه است بنابراین دوره درمان دارو را مطابق تجویز پزشک تکمیل و از قطع خودسرانه دارو پرهیز کنید.

اطلاعات بیشتر در خصوص قرص ایزوسورباید

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا