دارو

قرص روکسیترومایسین

مشاوره دارویی اختصاصی شمیم سلامتی:

-دارو را ترجیحا با معده ی خالی(حداقل یک ربع قبل یا سه ساعت بعد غذا) در ساعت مشخصی از شبانه روز میل کنید.-قرص را به طور کامل همراه با یک لیوان آب ببلعید و از نصف کردن یا خرد کردن آن بپرهیزید.
-در صورت حساسیت به آنتی بیوتیک ها (مانند آزیترومایسین،اریترومایسین،کلاریترومایسین و…)به پزشک خود اطلاع دهید.
-شیردهی به کودک درحین مصرف این دارو توصیه نمی شود.
-به دلیل این که این دارو می تواند با داروهای زیادی تداخل ایجاد کند،حتما لیست همه ی داروهای مصرفی خود را در اختیار پزشک یا داروساز خود قرار دهید.
-از تغییر مقدار مصرف یا تعداد دفعات مصرف دارو بدون نظر پزشک جدا خودداری کنید.
-به علت کاهش اثر داروهای ضدبارداری در مصرف هم زمان با این دارو٬ استفاده از روش های دیگر برای پیشگیری از بارداری در طول درمان با این دارو لازم است.
-مصرف این دارو روی نتایج آزمایشات بالینی شما اثرمی گذارد لذا پیش از انجام آزمایش پزشک خود را از مصرف این دارو مطلع کنید.
-اسهال آبکی طولانی مدت همراه با دل پیچه و تا چند هفته پس از درمان٬ ممکن است از عوارض نادر این دارو باشد. از خوددرمانی پرهیز کنید.
-در صورت مشاهده ی علاءم التهاب شدید پوست٬ دهان یا چشم، مصرف دارو را قطع و فورا به پزشک مراجعه کنید.

مشاوره دارویی عمومی شمیم سلامتی :

در صورت بارداری، شیردهی، دیابت، نقص کلیوی یا کبدی قبل از مصرف دارو به پزشک یا داروساز اطلاع دهید.اگر هم زمان داروهای دیگری مصرف می کنید برای جلوگیری از تداخلات احتمالی به پزشک یا داروساز اطلاع دهید. پزشک از عوارض احتمالی داروی شما آگاه است بنابراین دوره درمان دارو را مطابق تجویز پزشک تکمیل و از قطع خودسرانه دارو پرهیز کنید.

اطلاعات بیشتر در خصوص قرص روکسیترومایسین

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا