دارو

قرص فن پروکومون

مشاوره دارویی اختصاصی شمیم سلامتی:

-آزمایشات دوره ای که توسط پزشک تجویز شده برای شما الزامی است.-مصرف این دارو احتمال خونریزی را افزایش می دهد، لذا بیشتر مراقب باشید و از مسواک نرم و ریش تراش برقی استفاده کنید.
-در صورتی که مبتلا به زخم گوارشی و هرگونه بیماری دیگر می باشید یا اخیرا عمل جراحی انجام داده اید حتما بطور کامل برای پزشک خود توضیح دهید.
-در صورتی که تصمیم به آنژیوگرافی دارید حتما با پزشک خود صحبت کنید. همزمان با مصرف این دارو نمی توان آنژیوگرافی انجام داد.
-در طول مصرف و سه ماه پس از پایان مصرف این دارو در خانم ها لازم است از روش های مطمئن جلوگیری از بارداری(کاندوم) استفاده شود.
-آزمایشات دوره ای خون که توسط پزشک تجویز شده برای شما بسیار الزامی است.
-در صورت نیاز به هرگونه تغییر در رژیم غذایی یا دارویی خود حتما به پزشک یا داروساز خود اطلاع دهید. (از جمله سیر، جین سینگ، جینکو، ایبوبروفن، آسپیرین، مسکن ها، ویتامین ها و …)
-حین مصرف این دارو از خوردن گریپ فروت خودداری شود.
-این دارو با مصرف الکل یا فرآورده های حاوی الکل مثل الگزیر تداخل دارویی دارد.
-در صورت تاری دید، درد قفسه سینه، سر گیجه شدید، غش کردن، ورم یا درد دست یا پا، سردرد شدید، تیره شدن پوست، گرمی قسمتی از بدن، خستگی زیاد یا ضعف به پزشک یا داروساز خود اطلاع دهید.
-دارو را هر روز در زمان مشخصی مصرف کنید.

مشاوره دارویی عمومی شمیم سلامتی :

در صورت بارداری، شیردهی، دیابت، نقص کلیوی یا کبدی قبل از مصرف دارو به پزشک یا داروساز اطلاع دهید.اگر هم زمان داروهای دیگری مصرف می کنید برای جلوگیری از تداخلات احتمالی به پزشک یا داروساز اطلاع دهید. پزشک از عوارض احتمالی داروی شما آگاه است بنابراین دوره درمان دارو را مطابق تجویز پزشک تکمیل و از قطع خودسرانه دارو پرهیز کنید.

اطلاعات بیشتر در خصوص قرص فن پروکومون

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا