دارو

قرص لفلونوماید

مشاوره دارویی اختصاصی شمیم سلامتی:

-قبل از شروع دارو با انجام تست بارداری مطمئن شوید که باردار نیستید، در حین مصرف دارو نیز از روش های جلوگیری از بارداری مطمئن یا از دو روش جلوگیری از بارداری استفاده کنید، بعد از اتمام دارو نیز آزمایش دهید که دارو دیگر در بدن شما وجود ندارد (ممکن است پزشک داروی دیگری برای دفع داروی باقی مانده در بدنتان به شما بدهد) سپس روش جلوگیری از بارداری خود را قطع کنید.- مردان نباید در حین مصرف این دارو اقدام به بچه دار شدن کنند.
-در صورت بروز مشکلات کبدی از جمله ادرار تیره، مدفوع روشن، احساس خستگی و سیری زیاد، درد شکمی و زردی پوست به پزشک یا داروساز خود اطلاع دهید.
-فشار و ضربان قلب خود را طبق گفته ی پزشک کنترل کنید.
-قبل از زدن واکسن به پزشک یا داروساز اطلاع دهید.
-از آنجا که درمدت درمان با این دارو احتمال ابتلا به عفونت ها برای شما بیشتر می شود ،اصول بهداشتی را رعایت کرده و از تماس با افراد بیمار تا حدامکان خودداری کنید.
-مصرف این دارو احتمال خونریزی را افزایش می دهد٬ لذا بیش تر مراقب باشید، از فعالیت ها و ورزش هایی که احتمال آسیب برای شما را بالا می برد خودداری کنید ، از مسواک نرم و ریش تراش برقی استفاده کنید و در صورت بروز آسیب به پزشک یا داروساز خود اطلاع دهید.
-در صورت بروز علایم عفونت به پزشک یا داروساز خود اطلاع دهید.
-در صورت بروز سردرد شدید،سوزش یا بی حسی غیر عادی در اندام ها، تنگی نفس یا مشکلات تنفسی، کبودی یا خونریزی، ضعف شدید، گیجی زیاد یا رنگ پریدگی به پزشک یا داروساز خود اطلاع دهید.
-درصورت مشاهده ی علاءم التهاب شدید پوست، دهان یا چشم دارو را فورا قطع و به پزشک مراجعه کنید.
-معمولا برای مشاهده ی اثر درمانی این دارو چندین هفته زمان لازم است لذا درمان خود را طبق تجویز پزشک ادامه دهید و صبور باشید.

مشاوره دارویی عمومی شمیم سلامتی :

در صورت بارداری، شیردهی، دیابت، نقص کلیوی یا کبدی قبل از مصرف دارو به پزشک یا داروساز اطلاع دهید.اگر هم زمان داروهای دیگری مصرف می کنید برای جلوگیری از تداخلات احتمالی به پزشک یا داروساز اطلاع دهید. پزشک از عوارض احتمالی داروی شما آگاه است بنابراین دوره درمان دارو را مطابق تجویز پزشک تکمیل و از قطع خودسرانه دارو پرهیز کنید.

اطلاعات بیشتر در خصوص قرص لفلونوماید

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا