دارو

قرص مایکوفنولات

مشاوره دارویی اختصاصی شمیم سلامتی:

-قبل از شروع دارو با انجام تست بارداری مطمئن شوید که باردار نیستید، در حین مصرف دارو نیز از روش های جلوگیری از بارداری مطمئن یا از دو روش جلوگیری از بارداری استفاده کنید.-از آن جا که درمدت درمان با این دارو احتمال ابتلا به عفونت ها برای شما بیش تر می شود، اصول بهداشتی را رعایت کرده و از تماس با افراد بیمار تا حد امکان خودداری کنید.
-در صورت بروز علایم عفونت به پزشک یا داروساز اطلاع دهید.
-در ابتدای مصرف این دارو و تا هنگامی که اثرات این دارو برای شما مشخص شود از رانندگی و انجام کارهایی که به هوشیاری کامل نیاز است خودداری کنید.
-درصورتی که مبتلا به دیابت هستید قند خون خود را به صورت دوره ای وبا دقت بیشتری کنترل کنبد.
-آزمایشات دوره ای خون که توسط پزشک تجویز شده برای شما الزامی است.
-قبل از زدن واکسن به پزشک یا داروساز اطلاع دهید.
-مصرف این دارو احتمال خونریزی را افزایش می دهد٬ لذا بیش تر مراقب باشید، از فعالیت ها و ورزش هایی که احتمال آسیب برای شما را بالا می برد خودداری کنید ، از مسواک نرم و ریش تراش برقی استفاده کنید و در صورت بروز آسیب به پزشک یا داروساز خود اطلاع دهید.
-از آنجایی که احتمال آفتاب سوختگی برای شما حین مصرف این دارو افزایش پیدا می کند، از قرارگیری در معرض نور آفتاب و لامپ مهتابی خودداری شده و از کرم ضد آفتاب و عینک آفتابی استفاده شود.
-در صورت درد قفسه سینه، تعریق شبانه، عرق سرد، گیجی زیاد، غش کردن، تنگی نفس، درد شکمی زیاد، تغییر در بینایی یا اختلال در صحبت کردن به پزشک یا داروساز اطلاع دهید.
-در صورت بروز علائم کلیوی مانند عدم توانایی در دفع ادرار، تغییر در حجم ادرار، خون در ادرار یا افزایش وزن زیاد به پزشک یا داروساز خود اطلاع دهید.
-در صورت بروز مشکلات تنفسی به پزشک یا داروساز خود اطلاع دهید.
-با معده خالی مصرف کنید.(۱ساعت قبل یا ۲ ساعت بعد از غذا مصرف کنید.)
-حین مصرف این دارو ،داروهای آنتی اسید مصرف نکنید.

مشاوره دارویی عمومی شمیم سلامتی :

در صورت بارداری، شیردهی، دیابت، نقص کلیوی یا کبدی قبل از مصرف دارو به پزشک یا داروساز اطلاع دهید.اگر هم زمان داروهای دیگری مصرف می کنید برای جلوگیری از تداخلات احتمالی به پزشک یا داروساز اطلاع دهید. پزشک از عوارض احتمالی داروی شما آگاه است بنابراین دوره درمان دارو را مطابق تجویز پزشک تکمیل و از قطع خودسرانه دارو پرهیز کنید.

اطلاعات بیشتر در خصوص قرص مایکوفنولات

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

بستن