دارو

قرص وراپامیل

مشاوره دارویی اختصاصی شمیم سلامتی:

– از رانندگی و انجام کارهایی که به هوشیاری کامل نیاز است در ابتدای مصرف این دارو و تا هنگامی که اثرات این دارو برای شما مشخص شود خودداری کنید.- اگر برای اولین بار از این دارو استفاده می کنید ممکن است با تغییر وضعیت سریع از حالت نشسته به ایستاده سرگیجه مختصری ایجاد شود که به مرور برطرف می شود. این حالت طبیعی است. بهتر است هنگام برخواستن ، به ارامی بلند شویدو هنگام بالا رفتن از پله ها احتیاط شود.
-قبل از مصرف داروهای بدون نسخه از جمله داروهای سرماخوردگی، داروهای لاغری ، مسکن ها ، داروهای محرک ، … به پزشک یا داروساز خود اطلاع دهید.
– فشار و ضربان قلب خود را طبق گفته ی پزشک چک کنید.
– آزمایشات دوره ای خون که توسط پزشک تجویز شده برای شما الزامی است.
– این دارو با مصرف الکل یا فرآورده های حاوی الکل مثل الگزیر تداخل دارویی دارد.
– حین مصرف این دارو از خوردن گریپ فروت خودداری شود.
– در صورت داشتن علایم مشکلات کبدی از جمله ادرار تیره، مدفوع روشن، احساس خستگی و سیری زیاد، درد شکمی ، زردی پوست به پزشک یا داروساز خود اطلاع دهید.
– در صورت احساس گیجی زیاد، درد در قفسه سینه، سردرد، تنگی نفس، افزایش وزن زیاد یا ورم دست و پا به پزشک یا داروساز خود اطلاع دهید.
-بعد از غذا مصرف شود.
– همزمان با مصرف این دارو، ورزش مناسب و رعایت رژیم غذایی نیز نیاز است.

مشاوره دارویی عمومی شمیم سلامتی :

در صورت بارداری، شیردهی، دیابت، نقص کلیوی یا کبدی قبل از مصرف دارو به پزشک یا داروساز اطلاع دهید.اگر هم زمان داروهای دیگری مصرف می کنید برای جلوگیری از تداخلات احتمالی به پزشک یا داروساز اطلاع دهید. پزشک از عوارض احتمالی داروی شما آگاه است بنابراین دوره درمان دارو را مطابق تجویز پزشک تکمیل و از قطع خودسرانه دارو پرهیز کنید.

اطلاعات بیشتر در خصوص قرص وراپامیل

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا