پوست، مو و زیبایی

مراقبت از پوست | چطور پوست خود را برای فصل بهار آماده سازیم؟

آماده سازی پوست برای فصل بهار

تغییر روتین های مراقبت از پوست ممکن است برای برخی بسیار دشوار و برای برخی دیگر هیجان انگیر باشد. به هر حال عده زیادی باور دارند مراقبت از پوست باید با هدفی مشخص صورت گیرد در نتیجه لازم است عوامل بیرونی را در نظر بگیریم تا نتیجه بخشی را به حداکثر برسانیم. فصل بهار می تواند آغازی برای مراقبت های جدید از پوست نیز باشد بخصوص که در زمستان پوست معمولا خشک و زبرتر می شود. در ادامه توضیح خواهیم داد چطور پوست خود را برای رسیدن فصل بهار آماده کنید.

روش های مراقبت از پوست

 مراقبت از پوست | چطور پوست خود را برای فصل بهار آماده سازیم؟

لایه برداری

حال بهترین موقع برای انجام فرآیندهای لایه برداری است. لایه برداری نه تنها سلولهای مرده پوست را از بین می برد بلکه گردش خون و ساخت سلول های جدید را نیز سرعت می بخشد. در طول فصل زمستان، منافذ پوست شما به علت آلودگی هوا، استفاده از محصولات چرب و محصولات آرایشی گرفته شده اند. این امر باعث تیره شدن رنگ پوست و ایجاد جوش های سر سیاه می شود.

  • استفاده ازکرم های لایه بردار و محصولات شیمیایی برای پوست‌های معمولی (متمایل به چرب) مناسب تر است.
  • انواع اسکراب نیز برای پوست های معمولی و خشک مناسب اند.
  • استفاده از ماسک های خانگی را تا هفته ای دو بار افزایش دهید.

محافظت

فصل جدید، پوست را بیشتر در معرض اشعه های مخرب خورشید قرار می دهد. بنابراین محافظت از پوست در برابر نور خورشید اهمیت زیادی دارد. هر چند بسیاری از کرم ها و لوازم آرایشی ضد آفتاب نیز در ترکیب خود دارند، اما دقت کنید چه مقدار از آن برای پوست شما لازم است.

  • احتمالا برای اکثر افراد استفاده از یک ضد آفتاب با اس پی اف ۳۰ لازم است.
  • فراموش نکنید ضد آفتاب را پس از زدن مرطوب کننده و قبل از آرایش کردن بزنید.

مرطوب سازی

در فصل جدید، لازم است پوست را مرطوب نگه داریم، اما مرطوب کننده های سنگین و چرب دیگر انتخاب مناسبی نیستند. برای آنکه پوست تان ظاهری شفاف و طبیعی و درخشان داشته باشد، از مرطوب کننده های ضعیف تر و سبک تر استفاده کنید. با اینکه نیاز به مرطوب کننده در بهار کمتر از زمستان است، به هیچ وجه آن را به طور کامل از مراقبت های پوستی خود حذف نکنید. همچنین توصیه می شود میزان زیادی آب بنوشید تا پوست رطوبت طبیعی خود را داشته باشد.

برای مراقبت از پوست خود بیشتر بخوانید: مشکلات پوستی

منبع: سلامت نیوز

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

بستن