سلامت

نسخه طب سنتی برای میل جنسی

در طب سنتی، توصیه‌های فراوانی برای تقویت نیروی جنسی و باروری مطرح است.

 

در طب سنتی، توصیه‌های فراوانی برای تقویت نیروی جنسی و باروری مطرح است.از طرف دیگر، مواد غذایی مفید و مضر برای بارداری در طب سنتی معرفی می‌شوند. مواد غذایی که برای افزایش قوای باروری انتخاب می‌شوند،

باید ۳ خصوصیت اصلی داشته باشند؛ کثیر الغذا، مولد ریح یا باد، مایل به گرمی. می‌توان میان میوه‌ها از انگور شیرین، خرما و انجیر، میان سبزی‌ها از نعنا، شنبلیله، شاهی و هویج، میان حبوبات از لوبیا، باقلا و عدس، میان خشکبار از گردو، بادام، فندق و مغز چلغوز، میان گوشت‌ها از گوشت گوسفند، مرغابی، جوجه مرغ، ماهی و میگو و میان ادویه‌ها از فلفل، دارچین، زنجبیل و میخک به‌عنوان خوراکی‌های مفید در تقویت قوای جنسی و بالابرنده احتمال باروری نام برد.

توصیه های طب سنتی برای زوج ها

ازنظر طب سنتی، زن و شوهرهایی که قصد بارداری دارند، باید غذاهایی مانند شیر برنج، آبگوشت قلم، خورش کنگر، خورش کرفس و انواع قلیه ها که با گوشت و سبزیجات پخته می‌شوند را بیشتر در برنامه غذایی خودشان داشته باشند.

به علاوه، مرباهای حاوی زنجبیل برای این افراد بسیار مناسب هستند زرده تخم‌مرغ نیز گزینه غذایی خوبی برای آنهاست. این در حالی است که اصرار به خوردن‌ترشی ها و غذاهایی با طبع سرد و تر باعث کاهش قدرت جنسی و باروری می‌شود. از طرف دیگر، خوراکی‌هایی مانند کاهو، کدو، خیار و خرفه که آب زیادی دارند هم می‌توانند نیروی جنسی را تضعیف کنند و احتمال باروری را کاهش دهند، مگر در افرادی که مزاج بسیار گرمی دارند در طب سنتی به افرادی که قصد باروری دارند، توصیه می‌شود عسل و هویج را به میزان مناسب در برنامه غذایی خودشان داشته باشند.

استفاده از تخم‌مرغ، تخم مرغابی و اردک هم برای این افراد بسیار مناسب است. همچنین توصیه می‌شود حتماً ماهی را قبل از مصرف با ادویه‌های گرمی مانند زنجبیل، فلفل، میخک و دارچین طعم دار کنند و سپس آن را با روغن‌زیتون یا روغن کنجد بپزند تا خواص تأثیرگذار باروری ماهی را دوچندان کنند.

برچسب ها

مسعود رازنهان

مسعود رازنهان هستم سردبیر محتوای مجله سلامتی حدودا 6 سال تجربه کاربری و فنی در تولید محتوا دارم امیدوارم محتواهای بنده مورد استفاده شما عزیزان گردد. خوشحال میشوم از طریق ایمیل : raznahan@shamimsalamati.ir نظرات خودتان را برایم ارسال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن