تغذیه

کاهش وزن با ۳ نوشیدنی ساده اما موثر در چربی سوزی و لاغری

نوشیدنی هایی برای کاهش وزن

کاهش وزن با نوشیدنی هایی موثر در چربی سوزی و لاغری

امروزه به دلیل صنعتی شدن زندگی روزمره، افراد تحرک بسیار کمی دارند. یکی از پیامد های کم تحرکی، افزایش وزن و چاقی است. کاهش وزن باید به شکل اصولی زیر نظر متخصص تغذیه صورت بگیرد ولی در این جا به چند نوشیدنی ساده که موجب کاهش وزن می شوند اشاره خواهیم کرد:

۱) چای سبز

علاوه بر آنتی اکسیدان ها و خواص زیادی که دارد، موجب کاهش وزن نیز می شود. مطالعاتی نشان می دهد افرادی که به مدت ۱۲ هفته از چای سبز استفاده کردند بین ۰/۲-۳/۵ کیلوگرم وزن بیشتری نسبت به گروه شاهد کم کرده اند. چای سبز به دلیل داشتن کاتشین ها و آنتی اکسیدان های زیاد موجب موارد زیر می شود:

  • افزایش متابولیسم بدن
  • چربی سوزی

کاهش وزن با نوشیدنی هایی موثر در چربی سوزی و لاغری

۲) چای سیاه

مانند چای سبز موجب تنظیم کاهش وزن می شود. چای سیاه در مقایسه با انواع چای های دیگر تحت اکسیداسیون بیشتری است و به همین دلیل طعم قوی تر و رنگ تیره تری دارد. مطالعه ای نشان داد که ۲۷۳۴ خانم که از غذاها و نوشیدنی های غنی از فلاوونوئید مانند چای سیاه استفاده کردند، به طور قابل توجهی دچار کاهش چربی توده ی بدن و چربی شکمی شدند.

  • چای سیاه حاوی مقدار زیادی پلی فنول است.
  • پلی فنول آنتی اکسیدانی است که موجب کاهش وزن بدن می شود.

۳) آب

  • یکی از در دسترس ترین و ساده ترین نوشیدنی ها برای لاغری است.
  • نوشیدن آب موجب می شود تا بین وعده های غذایی احساس سیری کنید.
  • نوشیدن آب موجب افزایش سوختن کالری می شود.

یک مطالعه در افراد بزرگسالی که افزایش وزن داشتند نشان داد کسانی که رژیم کم کالری داشتند و ۵۰۰ میلی لیتر آب قبل غذا خوردند نسبت به کسانی که قبل از غذا آب نخوردند، در طی ۱۲ هفته دچار کاهش ۴۴ درصدی از وزن بدن شدند.

رژیم لاغری و ۷ توصیه به کارمندانی که دوست دارند شکم تخت داشته باشند : ۷ توصیه لاغری به کارمندان

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

بستن