لاغری و تناسب اندام

پنج روش رویایی برای تناسب اندام

تمامی ما انسان‌ها دلمان می‌خواهد که زیبا و خوش اندام باشیم و تناسب اندام و داشتن اندامی مناسب، تنها به خودمان و روش تغذیه‌امان بستگی دارد

شگفت انگیزترین روش های تناسب اندام

تمامی ما انسان‌ها دلمان می‌خواهد که زیبا و خوش اندام باشیم و تناسب اندام و داشتن اندامی مناسب، تنها به خودمان و روش تغذیه‌امان بستگی دارد،

به عنوان مثال اگر شما بیاموزید که در یک زمان مشخصی به بدن خود غذا برسانید، نه تنها مدام احساس گرسنگی نخواهید کرد، بلکه یکی از راههای لاغری را هم یاد میگیرید.

بدن هر انسانی با توجه به عادت های خوب و بدش، شکل می‌گیرد، اگر می‌خواهید لاغری سریع را تجربه کنید و اگر می خواهید همیشه اندامی زیبا داشته باشید، باید با رعایت نکاتی مهم، روش های لاغری و رسیدن به اندامی زیبا را در لیست برنامه‌هایتان قرار دهید.

از این رو ما در این مقاله قصد داریم کلیدی ترین نکات را در قالب یک راهنمای لاغری و تغذیه سالم برایتان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.


پنج روش رویایی برای تناسب اندام
پنج روش رویایی برای تناسب اندام

روانشناسی لاغری را یاد بگیرید!

مهم نیست چقدر اضافه وزن دارید و مهم نیست تاکنون چه نوع تغذیه‌ای داشته‌اید، آن چیزی که اهمیت دارد، توانایی شما در قبول این اراده می‌باشد که می‌خواهید مرحله‌ی جدیدی را شروع کنید.

روانشناسی لاغری می گوید: شما به عنوان فردی که قرار است یک مدت معینی را برای رژیم و تغذیه بگذرانید، ابتدا بایستی با خودتان یک به یک شوید!

به این منظور که با خودتان هماهنگ شوید و از لحاظ ذهنی آمادگی پذیرش این سیستم جدید را داشته باشید. اگر شما از لحاظ ذهنی به این آمادگی برسید، قطعا در طول مسیر، دچار تنش و تردید نخواهید شد و تا آخرین مرحله ی رژیم پیش خواهید رفت.


برنامه غذایی ایده آل داشته باشید!

شاید یکی از مهمترین مرحله در رژیم غذایی، داشتن یک برنامه غذایی مناسب با سبک بدنتان باشد! بدن شما سبک و عادت‌های خودش را دارد و تنها به برنامه‌ای که مناسب خودش باشد، واکنش خوب نشان می‌دهد، به عنوان مثال ممکن است یکی از دوستانتان را به تازگی دیده باشید که با داشتن یک تغذیه سالم و رژیم لاغری، چندین کیلو کاهش وزن داشته و شما به سرعت نور، با دریافت برنامه غذایی دوستتان، اقدام به رژیم خودسرانه می کنید، نه تنها نتیجه ی دلخواهتان را نمیگیرید، بلکه برخی از مواقع نتیجه عکس هم می‌دهد.

یکی از برنامه هایی که نتیجه حیرت انگیزی دارد، داشتن فاصله‌های کوتاه ما بین هر وعده می باشد، به عنوان مثال سعی کنید به جای سه وعده غذا خوردن در طول شبانه روز، ۴ وعده غذا میل کنید، منتها در اندازه‌های خیلی کوچک!

اینکار باعث می شود که حجم معده‌ی شما با گذشت یک دوره ی کوتاه، کوچکتر شود و کم کم غذای کمتری را احتیاج داشته باشید. از این رو سعی کنید حتما یک برنامه‌ی غذایی برای خودتان داشته باشید.


صبحانه سالم فراموش نشود!

خوردن صبحانه سالم مهمترین و ضروری‌ترین بخش یک تغذیه سالم برای لاغری می باشد.

همانطور که می دانید صبحانه سالم شامل انواع پروتئین ها، چربی‌های سالم و کربوهیدرات ها می باشد که فوق العاده در سیری افراد مثمر ثمر می باشد. طبق پژوهش هایی که انجام شده است، به این نتیجه رسیده‌اند که افرادی که صبحانه کاملی می‌خورند، کمتر در طول روز احساس گرسنگی می کنند و به همین دلیل خیلی زود به تناسب اندام می رسند.

پنج روش رویایی برای تناسب اندام
پنج روش رویایی برای تناسب اندام

از خوردن مواد غذایی فیبردار غافل نشوید!

موادی که حاوی فیبر هستند، دیرتر توسط معده هضم خواهند شد و در عوض با حجم زیادی که دارند باعث سیری می شوند، از این رو یکی از توصیه های مهم برای افراد چاق، مصرف ۲۵ گرم فیبر در طول روز می باشد.


تا می توانید در طول روز آب بنوشید!

نوشیدن آب می‌تواند شما در در کوتاهترین زمان ممکن به هدفتان برساند، آب نه تنها برای سلامتی مهم است بلکه در لاغری و دفع چربی ها از بدن نیز نقش بسزایی را ایفا می‌کند. از این رو بعد از خوردن صبحانه، به جای سایر نوشیدنی ها، از آب استفاده کنید.

پنج روش رویایی برای تناسب اندام
پنج روش رویایی برای تناسب اندام

کلام آخر

فرمول لاغری و تناسب اندام، به این شکل است که بایستی به اندازه کافی کالری دریافت کنید نه بیشتر و نه کمتر! بنابراین سعی کنید قبل از سیر شدن میز غذا را ترک کنید و کمتر پای تماشای برنامه‌های تلویزیونی بنشینید، از روی عادت و یا اضطراب غذا نخورید و با ترک عادت های بد خود، سعی کنید روی بدن و اراده خود تمرکز نمایید. همچنین یادتان باشد، در طول رژیم از میوه های سالم غافل نشوید و به اندازه و اصولی میوه و سبزیجات را در لیست برنامه های غذایی خود بگنجانید.


برای دریافت روزانه توصیه های سلامتی از اپلیکیشن شمیم سلامتی عدد ۵ رابه شماره ۴۰۰۰۴۴ ارسال کنید.

مسعود رازنهان

مسعود رازنهان هستم سردبیر محتوای مجله سلامتی حدودا 6 سال تجربه کاربری و فنی در تولید محتوا دارم امیدوارم محتواهای بنده مورد استفاده شما عزیزان گردد. خوشحال میشوم از طریق ایمیل : raznahan@shamimsalamati.ir نظرات خودتان را برایم ارسال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا