تغذیه

چربی سوزی کار آسانی نیست | میوه هایی که دیوانه وار چربی می سوزانند!

میوه هایی که دیوانه وار چربی سوزی می کنند!

چربی سوزی کار آسانی نیست. بدن ما چربی را، برای روزهای گرسنگی، در خود ذخیره می کند؛ اما میلیون ها نفر از ما بیش از آن که نیاز داشته باشیم، غذا می خوریم و در نتیجه ذخیره چربی بالایی در بدن خود داریم. برای کاهش این چربی های اضافی باید کمتر از کالری که میسوزانیم، غذا بخوریم. خوشبختانه، علاوه بر محدود کردن میزان کالری، چند چیز دیگر وجود دارد که به کمک آنها می توانیم میزان کاهش وزنمان را، آن هم به روشی سالم، افزایش دهیم. چندین بررسی نشان داده است که میوه های حاوی آنتی اکسیدان آنتوسیانین (فلاوونوئید) بر کاهش وزن اثر افزایشی دارد. می توان میوه های غنی از آنتوسیانین را به راحتی تشخیص داد زیرا آنها دارای سایه ای از رنگهای قرمز یا بنفش هستند. در اینجا به هفت نوع از این میوه ها اشاره می کنیم:

چربی سوزی کار آسانی نیست | میوه هایی که دیوانه وار چربی می سوزانند!

۱٫ آلبالو

برای زمانی که قصد کاهش وزن و چربی سوزی دارید، آلبالو یک میوه خارق العاده است. با آزمایشی که بر روی موش ها انجام شد و شامل یک دوره ۱۲ هفته ای بود، مشخص گردید موش هایی که از آلبالو تغذیه شده بودند، نسبت به آنهایی که از یک رژیم غذایی به اصطلاح غربی استفاده کرده بودند، به میزان ۹ درصد چربی شکمی بیشتری را از دست دادند. گیلاس و آلبالو همچنین عملکرد ژنهای چربی در این حیوانات را تغییر دادند. آلبالو بر روی موارد زیر نیز اثر گذار است و این، آن را به یک انتخاب عالی تبدیل کرده است:

 • سلامت قلب
 • کاهش التهاب

٢. انواع توت ها

این یک خبر خوب است، زیرا شما هرگز از خوردن توت ها در انواع مختلف خسته نخواهید شد. در مطالعه ای مشخص شد موشهایی که روزانه سه وعده توت و یا پودر آن را مصرف کردند، تشکیل چربی در بدنشان تا ۷۳ درصد کاهش پیدا کرده است. میوه هایی که در این گروه قرار می گیرند مملو از پلی فنول های سالم هستند که:

 • به کاهش وزن و چربی سوزی کمک می کنند.
 • از تشکیل چربی نیز جلوگیری خواهند کرد.
 • انواع توت ها را می توانید به ماست و سالادتان اضافه کنید
 • آنها را خشک کرده و یا به صورت پودر در آورید.

با این همه گزینه، اضافه کردن این میوه ها به وعده های غذایی تان کار سختی نخواهد بود.

٣. هندوانه

شاید بسیاری از ما به دلیل آن که فکر می کنیم هندوانه تنها از قند و آب تشکیل شده، از خوردن آن اجتناب می کنیم؛ اما این میوه واقعا یک گزینه کاملا سالم است. مصرف هندوانه می تواند میزان انباشت چربی در بدن را کاهش داده و به منظور چربی سوزی ، آنها را تغییر دهد. آب هندوانه، نیز باعث کاهش درد عضلانی پس از تمرینات ورزشی می شود. این میوه تابستانی تا مدت ها در دسترس ما است، پس به راحتی می توانیم از فواید آن بهره مند شویم.

۴. گریپ فروت یاقوتی رنگ

این میوه، یک انتخاب عالی برای کاهش چربی شکمی و سطح کلسترول خون است. در واقع، شرکت کنندگان در یک مطالعه شش هفته ای که با هر وعده غذایی شان گریپ فروت مصرف کرده بودند، سایز دور کمرشان به طور میانگین ۱ اینچ (۵/۲ سانتی متر) کاهش پیدا کرد. محققان بر این باورند که دلیل این امر ترکیبی از مواد شیمیایی گیاهی قوی و ویتامین C است که در این میوه از خانواده مرکبات وجود دارد. می توانید به راحتی گریپ فروت را به دو نیم تقسیم کرده و با کمک یک قاشق، از آب آن استفاده کنید.

همچنین می توانید از آب این میوه به عنوان یک ترشی طعم دهنده برای سالادها کمک بگیرید.

۵. سیب صورتی

سیب به طور کلی یک منبع عالی از فیبر محلول است که در معده شما به شکل ژله مانند تبدیل می شود و به شما کمک می کند برای مدت بیشتری احساس سیری کنید. هر بار که شما ۱۰ گرم فیبر محلول بیشتری را به رژیم غذایی خود اضافه می کنید، چربی شکم در طی یک دوره پنج ساله به میزان ۷/۳درصد کاهش می یابد. سیب بانوی صورتی، نوعی سیب پیوندی، دارای بیشترین آنتی اکسیدان های فلاونوئید هستند، که آنها را در رأس بسیاری از انواع مختلف سیب که بر کاهش وزن اثر گذارند، قرار می دهد. این بدان معنی است که سیب ها می توانند:

 • در کاهش وزن شما، با کاهش میل به غذا دخیل باشند.
 • کمک کنند که در سالهای آینده نیز تناسب اندام داشته باشید.

۶٫ شلیل، هلو و آلو

این خانواده از میوه ها (میوه های سنگی) برای جلوگیری از سندرم متابولیک شناخته شده است، که نام یک گروه از عوامل خطر مرتبط با چاقی و یا بیماری های مرتبط با چاقی است. دیابت نمونه اولیه اختلال متابولیک است و چربی شکمی یک عامل خطر جدی برای آن محسوب می شود. این گروه از میوه ها، حاوی ترکیبات فنلی بالایی هستند که:

 • نقش مهمی در رفتار ژن های چربی دارند.
 • از نظر میزان قند پایین تر از بسیاری از میوه های دیگر قرار دارند.
 • برای افرادی که رژیم می گیرند یک گزینه ایده آل است.

۷ .گلابی

با وجود داشتن طعمی شیرین، گلابی عمدتا شامل آب و فیبر است، دو چیز که واقعا به کاهش وزن کمک می کنند و شما را برای مدت طولانی تری سیر نگه می دارند، با وجود اینکه هر ۱۰۰ گرم از گلابی تنها ۵۶ کالری دارد:

 • فیبر موجود در این میوه همچنین به هضم سالم کمک می کند.
 • احساس نفخ نمی کنید.
 • ویتامین C و ویتامین A موجود در گلابی از آسیب رادیکال های آزاد جلوگیری می کنند.
 • این ویتامین ها التهاب را کاهش می دهند.
 • این کار به شما کمک می کند جوان تر به نظر برسید و به طور کلی احساس بهتری داشته باشید.

فقط مطمئن شوید که از انواع تازه یا یخ زده این میوه استفاده کنید: زیرا گلابی‌های کنسرو شده در شربتهای شیرین بسته بندی می شوند.

منبع: سلامت نیوز

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

بستن