پوست، مو و زیبایی

چگونه از پوستتان در برابر آفتاب محافظت کنید؟

محافظت در برابر اشعه های خورشید از مهم ترین راه های جلوگیری از سرطان پوست است.

چگونه از پوستتان در برابر آفتاب محافظت کنید؟

تاثیر نور آفتاب مضر و طولانی مدت بر پوستتان را جدی بگیرید!

با توجه به آمدن فصل گرما بهتر است با رعایت یک سری نکات کاربردی و ساده از خودمان در برابر اشعه های آفتاب محافظت کنیم، در ادامه به  نه مورد از این نکات اشاره می شود.

  1. هر روز از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.
  2. ۱۵ الی ۳۰ دقیق قبل از بیرون آمدن کرم ضد آفتاب را به اندازه کافی بزنید. هم چنین از رژلب یا بالم لب که شامل ضد آفتاب با SPF حداقل ۳۰ استفاده کنید.
  3. یک کرم ضد آفتاب با طیف وسیع که در برابر اشعه های UVA و UVB محافظ است انتخاب کنید. از ضد آب بودن و SPF بالای ۳۰ آن اطمینان حاصل کنید. ضد آفتاب های دیگر ممکن است در برابر آفتاب سوختگی از شما محافظت کنند، ولی در برابر سرطان پوست محافظت نمی کنند.
  4. هر دو ساعت ضد آفتابتان را ترمیم کنید. اگر شنا یا عرق می کنید هر یک ساعت تمدید کنید.
  5. کنار آب و شن بیشتر مراقب باشید. این سطوح اشعه های خطرناک خورشید را ساطع می کنند که باعث افزایش احتمال آفتاب سوختگی می شود.
  6. کودکان زیر ۶ ماه را کامل بگوشانید و در سایه قرار دهید.
  7. مدت زمان ماندن در آفتاب بین ساعت ۱۰ صبح و ۴ بعد از ظهر را محدود کنید. این زمانی است که اشعه های خورشید در شدیدترین حالت خود هستند.
چگونه از پوستتان در برابر آفتاب محافظت کنید؟
چگونه از پوستتان در برابر آفتاب محافظت کنید؟

قانون سایه را تمرین کنید: اگر سایه تان از خودتان کوتاه تر است اشعه های خورشید بسیار قوی است و شما باید به زیر سایه بروید.

  1. اگر تحت درمانی هستید که شما را به آفتاب حساس تر می کند محتاط باشید. انواع چرک خشک کن ها، ضد التهاب ها، ضد قارچ، داروی فشار خون از این دسته داروها هستند.
  2. استفاده از لباس های پوشیده و گذاشتن کلاهی که صورت و گردن شما را در سایه قرار دهد از دیگر روش های محافظت در برابر نور آفتاب است.
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

بستن