دارو

کپسول افاویرنز

مشاوره دارویی اختصاصی شمیم سلامتی:

-ترجیحا دارو را بصورت کامل با معده ی خالی(حداقل یک ساعت قبل یا دوساعت بعد غذا) با یک لیوان آب شب ها قبل ازخواب مصرف کنید.-می توانید محتویات کپسول را در غذاهای نرم مانند ماست (طبق نظر پزشک) جل کرده و در عرض سی دقیقه میل کنید.تا دوساعت پس از آن از مصرف هرگونه غذا خودداری کنید.
-از خردکردن یا جویدن دارو خودداری کنید.
-تا ۲ ساعت پس از مصرف دارو از رانندگی و سایر فعالیتهایی که به تمرکز و هوشیاری کامل نیاز دارند خودداری کنید.
-اگر چه این دارو در پیشگیری از بیماری های ویروسی استفاده میشود اما مانع سرایت این بیماری ها (مانند ایدز و هپاتیت) به دیگران نخواهند شد لذا نکات بهداشتی را رعایت کنید و از رابطه ی جنسی بدون کاندوم خودداری نمایید.
-به علت کاهش اثر داروهای ضدبارداری در مصرف هم زمان با این دارو٬ استفاده از روش های دیگر برای پیشگیری از بارداری در طول درمان با این دارو لازم است.
-شیردهی به کودک درحین مصرف این دارو توصیه نمی شود.
-این دارو با مصرف الکل تداخل دارویی دارد.
-مصرف دارو را بدون نظر پزشک قطع نکنید.
-آزمایشات دوره ای که توسط پزشک تجویز شده برای شما الزامی است.
-مصرف این دارو روی نتایج آزمایشات بالینی شما اثرمی گذارد لذا پیش از انجام آزمایش پزشک خود را از مصرف این دارو مطلع کنید.
-در صورت مشاهده ی علاءم التهاب شدید پوست٬ دهان یا چشم، مصرف دارو را قطع و فورا به پزشک مراجعه کنید.

مشاوره دارویی عمومی شمیم سلامتی :

در صورت بارداری، شیردهی، دیابت، نقص کلیوی یا کبدی قبل از مصرف دارو به پزشک یا داروساز اطلاع دهید.اگر هم زمان داروهای دیگری مصرف می کنید برای جلوگیری از تداخلات احتمالی به پزشک یا داروساز اطلاع دهید. پزشک از عوارض احتمالی داروی شما آگاه است بنابراین دوره درمان دارو را مطابق تجویز پزشک تکمیل و از قطع خودسرانه دارو پرهیز کنید.

اطلاعات بیشتر در خصوص کپسول افاویرنز

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

بستن