دارو

کپسول اینیناویر

مشاوره دارویی اختصاصی شمیم سلامتی:

-کپسول را بطور کامل همراه با آب یا مایعات دلخواه و یا یک میان وعده ی سبک یک ساعت قبل یا دو ساعت بعد وعده غذایی اصلی مصرف کنید.-تا ۲ ساعت پس از مصرف دارو از رانندگی و سایر فعالیتهایی که به تمرکز و هوشیاری کامل نیاز دارند خودداری کنید.
-از آنجا که مصرف این دارو میتواند با داروهای زیادی تداخل داشته باشد، حتما لیست کلیه ی دارو های مصرفی خود را در اختیار پزشک یا داروساز خود قرار دهید و فاصله ی زمانی مناسب مصرف داروهای خود با این دارو را بپرسید.
-مصرف داروی دیدانوزین را حداقل۱ساعت با مصرف این دارو فاصله دهید.
-درصورتی که مبتلا به دیابت هستید قند خون خود را به صورت دوره ای وبا دقت بیشتری کنترل کنبد.
-مصرف این دارو احتمال خونریزی را در برخی از بیماران مبتلا به هموفیلی افزایش می دهد٬ لذا بیشتر مراقب باشید و با پزشک خود مشورت کنید.
-اگر چه این دارو در پیشگیری وکنترل بیماری های ویروسی استفاده میشود اما مانع سرایت این بیماری ها (مانند ایدز و هپاتیت) به دیگران نخواهند شد لذا نکات بهداشتی را رعایت کنید و از رابطه ی جنسی بدون کاندوم خودداری نمایید.
-از آنجا که در مدت درمان با این دارو احتمال بروز سنگ های کلیوی بیشتر میشود، حتما مایعات به مقدار کافی در طول روز مصرف کنید.
-به علت کاهش اثر داروهای ضدبارداری در مصرف هم زمان با این دارو٬ استفاده از روش های دیگر برای پیشگیری از بارداری در طول درمان با این دارو لازم است.
-آزمایشات دوره ای که توسط پزشک تجویز شده برای شما الزامی است.
-در صورت مشاهده ی علاءم التهاب شدید پوست٬ دهان یا چشم، مصرف دارو را قطع و فورا به پزشک مراجعه کنید.

مشاوره دارویی عمومی شمیم سلامتی :

در صورت بارداری، شیردهی، دیابت، نقص کلیوی یا کبدی قبل از مصرف دارو به پزشک یا داروساز اطلاع دهید.اگر هم زمان داروهای دیگری مصرف می کنید برای جلوگیری از تداخلات احتمالی به پزشک یا داروساز اطلاع دهید. پزشک از عوارض احتمالی داروی شما آگاه است بنابراین دوره درمان دارو را مطابق تجویز پزشک تکمیل و از قطع خودسرانه دارو پرهیز کنید.

اطلاعات بیشتر در خصوص کپسول اینیناویر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا