دارو

کپسول تالیدومید

مشاوره دارویی اختصاصی شمیم سلامتی:

-قبل از شروع دارو حتما تست بارداری بدهید و مطمئن شوید که باردار نیستید، در حین مصرف دارو و تا یک ماه بعد از قطع دارو نیز از روش های جلوگیری از بارداری مطمئن یا از دو روش جلوگیری از بارداری استفاده کنید.-در صورت داشتن درد قفسه سینه، تنگی نفس یا ورم دست و پا به پزشک یا داروساز خود اطلاع دهید.
-از رانندگی و انجام کارهایی که به هوشیاری کامل نیاز است در ابتدای مصرف این دارو و تا هنگامی که اثرات این دارو برای شما مشخص شود خودداری کنید.
-اگر برای اولین بار از این دارو استفاده می کنید ممکن است با تغییر وضعیت سریع از حالت نشسته به ایستاده سرگیجه مختصری ایجاد شود که به مرور برطرف می شود. این حالت طبیعی است. بهتر است هنگام برخواستن ، به آرامی بلند شوید و هنگام بالا رفتن از پله ها احتیاط شود.
-آزمایشات دوره ای خون که توسط پزشک تجویز شده برای شما الزامی است.
-قبل از زدن واکسن به پزشک یا داروساز اطلاع دهید.
-از آن جا که درمدت درمان با این دارو احتمال ابتلا به عفونت ها برای شما بیش تر می شود، اصول بهداشتی را رعایت کرده و از تماس با افراد بیمار تا حد امکان خودداری کنید.
-این دارو با مصرف الکل یا فرآورده های حاوی الکل مثل الگزیر تداخل دارویی دارد.
-قرص و دیگر داروهای جلوگیری از بارداری که بر مبنای هورمون هستند در حین مصرف این دارو احتمال اثر نکردن را دارند بنابراین از دیگر روش های جلوگیری از بارداری مانند کاندوم استفاده کنید.
-(برای آقایان) در حین مصرف دارو و تا یک ماه بعد از قطع دارو، در صورت داشتن رابطه حتما از کاندوم استفاده کرده (حتی در صورت وازکتومی) و مطمئن شوید که همسرتان باردار نمی شود.
-شب در هنگام خوابیدن با یک لیوان آب میل شود(حداقل یک ساعت از شام گذشته باشد).
-هنگام دست گذاشتن به این دارو از دستکش استفاده کنید.
-در صورت فراموش کردن مصرف دارو اگر بیش از ۱۲ ساعت از زمان مصرف دارو گذشته است، دیگر دارو را مصرف نکنید و از زمان مصرف بعدی به صورت همیشگی مصرف کنید.

مشاوره دارویی عمومی شمیم سلامتی :

در صورت بارداری، شیردهی، دیابت، نقص کلیوی یا کبدی قبل از مصرف دارو به پزشک یا داروساز اطلاع دهید.اگر هم زمان داروهای دیگری مصرف می کنید برای جلوگیری از تداخلات احتمالی به پزشک یا داروساز اطلاع دهید. پزشک از عوارض احتمالی داروی شما آگاه است بنابراین دوره درمان دارو را مطابق تجویز پزشک تکمیل و از قطع خودسرانه دارو پرهیز کنید.

اطلاعات بیشتر در خصوص کپسول تالیدومید

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

بستن