دارو

کپسول داکسی سیکلین

مشاوره دارویی اختصاصی شمیم سلامتی:

-دارو راترجیحا با شکم خالی با یک لیوان پر از آب (یک ساعت قبل یا ۲ ساعت پس از غذا)مصرف کنید. اما در صورت مشکل گوارشی میتوانید دارو را همراه غذا مصرف کنید.-حداقل تا نیم ساعت پس از مصرف دارو دراز نکشید و خم نشوید.
-مصرف اب و مایعات بدون کافئین به اندازه ی مناسب در دوره ی مصرف این دارو لازم است.
-در مدت درمان با این دارو مصرف لبنیات و مکمل های حاوی کلسیم،آهن، روی، منیزیم و شربت های ضد اسید معده را حداقل ۲ساعت با این دارو فاصله دهید.
-تا ۲ ساعت پس از مصرف دارو از رانندگی و سایر فعالیتهایی که به تمرکز و هوشیاری کامل نیاز دارند خودداری کنید.
-از آنجا که مصرف طولانی مدت این دارو می تواند عوارض کلیوی و شنوایی بهمراه داشته باشد، از خود درمانی با این دارو جهت بهبود جوش های پوستی بدون نظر پزشک جدا خودداری کنید.
-مصرف این دارو روی نتایج آزمایشات بالینی شما اثرمی گذارد لذا پیش از انجام آزمایش پزشک خود را از مصرف این دارو مطلع کنید.
-از آنجا که طی درمان با این دارو حساسیت بدن شما به نور بیشتر خواهد شد، تا حد ممکن از قرارگرفتن در معرض نور مستقیم خودداری کنید و از کرم ضدافتاب، پوشش مناسب و عینک آفتابی استفاده کنید.
-به علت کاهش اثر داروهای ضدبارداری در مصرف هم زمان با این دارو٬ استفاده از روش های دیگر برای پیشگیری از بارداری در طول درمان با این دارو لازم است.
-اسهال آبکی طولانی مدت همراه با دل پیچه و تا چند هفته پس از درمان٬ ممکن است از عوارض نادر این دارو باشد. از خوددرمانی پرهیز کنید.
-در صورت مشاهده ی علاءم التهاب شدید پوست٬ دهان یا چشم، مصرف دارو را قطع و فورا به پزشک مراجعه کنید.
-مصرف این دارو درکودکان زیر ۸ سال ممکن است باعث تغییر رنگ دندان ها شود لذا از خود درمانی با این دارو بدون نظر پزشک در اطفال بپرهیزید.

مشاوره دارویی عمومی شمیم سلامتی :

در صورت بارداری، شیردهی، دیابت، نقص کلیوی یا کبدی قبل از مصرف دارو به پزشک یا داروساز اطلاع دهید.اگر هم زمان داروهای دیگری مصرف می کنید برای جلوگیری از تداخلات احتمالی به پزشک یا داروساز اطلاع دهید. پزشک از عوارض احتمالی داروی شما آگاه است بنابراین دوره درمان دارو را مطابق تجویز پزشک تکمیل و از قطع خودسرانه دارو پرهیز کنید.

اطلاعات بیشتر در خصوص کپسول داکسی سیکلین

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا