دارو

کپسول سیکلوسپورین

مشاوره دارویی اختصاصی شمیم سلامتی:

-آزمایشات دوره ای خون و پوست که توسط پزشک تجویز شده برای شما الزامی است.-از آن جا که درمدت درمان با این دارو احتمال ابتلا به عفونت ها برای شما بیش تر می شود، اصول بهداشتی را رعایت کرده و از تماس با افراد بیمار تا حد امکان خودداری کنید.
-در صورت بروز علایم عفونت به پزشک یا داروساز اطلاع دهید.
-در ابتدای مصرف این دارو و تا هنگامی که اثرات این دارو برای شما مشخص شود از رانندگی و انجام کارهایی که به هوشیاری کامل نیاز است خودداری کنید.
-درصورتی که مبتلا به دیابت هستید قند خون خود را به صورت دوره ای و با دقت بیشتری کنترل کنبد.
-مواد غذایی یا دارویی حاوی پتاسیم را تنها با نظر پزشک مصرف کنید.
-از آنجا که طی درمان با این دارو حساسیت بدن شما به نور بیشتر خواهد بود، تا حد ممکن از قرارگرفتن در معرض نور مستقیم خودداری کنید و از کرم ضدآفتاب، پوشش مناسب و عینک آفتابی استفاده کنید.
-قبل از زدن واکسن به پزشک یا داروساز اطلاع دهید.
-بهداشت دهان و دندان را در حین استفاده از این دارو رعایت کرده و به صورت دوره ای به دندانپزشک مراجعه کنید.
-مصرف این دارو احتمال خونریزی را افزایش می دهد٬ لذا بیش تر مراقب باشید، از فعالیت ها و ورزش هایی که احتمال آسیب برای شما را بالا می برد خودداری کنید ، از مسواک نرم و ریش تراش برقی استفاده کنید و در صورت بروز آسیب به پزشک یا داروساز خود اطلاع دهید.
-حین مصرف این دارو از خوردن گریپ فروت خودداری شود.
-در صورت داشتن علائم خونریزی مانند استفراغ خونی یا همراه با دانه های شبیه به قهوه، سرفه خونی، وجود خون در ادرار، مدفوع قرمز یا تیره ، کبودی یا خونریزی زیاد یا بدون دلیل به پزشک یا داروساز خود اطلاع دهید.
-در صورت بروز مشکلات کبدی از جمله ادرار تیره، مدفوع روشن، احساس خستگی و سیری زیاد، درد شکمی و زردی پوست به پزشک یا داروساز خود اطلاع دهید.
-در صورت بروز درد قفسه سینه، درد شکمی زیاد، گیجی زیاد، غش کردن، عدم تعادل، اسهال، کاهش وزن زیاد، کبودی یا خونریزی،تغییر در بینایی، تغییر در صحبت کردن، ناتوانی عضلات بدن، تعریق شبانه، تب، ضربان قلب غیر عادی یا ضعف شدید به پزشک یا داروساز خود اطلاع دهید.
-همیشه قبل یا همیشه بعد از غذا مصرف کنید.

مشاوره دارویی عمومی شمیم سلامتی :

در صورت بارداری، شیردهی، دیابت، نقص کلیوی یا کبدی قبل از مصرف دارو به پزشک یا داروساز اطلاع دهید.اگر هم زمان داروهای دیگری مصرف می کنید برای جلوگیری از تداخلات احتمالی به پزشک یا داروساز اطلاع دهید. پزشک از عوارض احتمالی داروی شما آگاه است بنابراین دوره درمان دارو را مطابق تجویز پزشک تکمیل و از قطع خودسرانه دارو پرهیز کنید.

اطلاعات بیشتر در خصوص کپسول سیکلوسپورین

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا