پوست، مو و زیبایی

۳ترفند طبیعی برای رفع عفونت قارچی پا

میان بیماری‌های قارچی پوست، پاها و به‌خصوص بین انگشتان پا به دلیل تعریق و رطوبت زیاد خصوصا طی مدت طولانی کفش پوشیدن، بیشتر در معرض ابتلا هستند.

۳ترفند طبیعی برای رفع عفونت قارچی پا

۳ترفند طبیعی برای رفع عفونت قارچی پا را در ادامه مطلب قبلی که مربوط به توصیه‌های چهارگانه برای پیشگیری از عفونت قارچی پا بود برای آگاهی بیشترکاربر گرامی شمیم سلامتی تهیه کردیم.

۳ترفند طبیعی برای رفع عفونت قارچی پا

میان بیماری‌های قارچی پوست، پاها و بخصوص بین انگشتان پا به دلیل تعریق و رطوبت زیاد خصوصا طی مدت طولانی کفش پوشیدن، بیشتر در معرض ابتلا هستند. شست و شوی مرتب پاها، خشک‌کردن کامل پوست، بخصوص قسمت‌های بین انگشتان، استفاده از جوراب نخی و قرار دادن کفش‌ها در محیط باز خصوصا زیر نور خورشید برای از بین رفتن عوامل بیماری‌زا ازجمله مهم‌ترین توصیه‌ها برای پیشگیری از بیماری‌های قارچی پا محسوب می‌شوند. در صورت ابتلا به این مشکل، می‌توان علاوه بر مراجعه به پزشک و درمان مناسب، از برخی ترفندهای طبیعی برای تسریع روند بهبود نیز کمک گرفت.

محلول جوش‌شیرین

جوش‌شیرین ماده آلی برای بهبود بیماری‌های قارچی پا است. برای بهره‌مندی از خواص آن، کافی است چهار قاشق چای‌خوری جوش‌شیرین را در یک لیتر آب ولرم حل کنید و پاها را به مدت ۱۵ دقیقه در این محلول بگذارید. پس‌ از این بسیار مهم است که پاها کاملا خشک شود تا رطوبتی بین انگشتان باقی نماند. همچنین توصیه می‌شود پیش از پوشیدن جوراب، مقداری جوش‌شیرین روی پوست مبتلا به قارچ بپاشید؛ زیرا پودر رطوبت ایجادشده طی روز را جذب می‌کند.

محلول آب و نمک

آب‌نمک محیطی عالی برای مقابله با قارچ‌هاست زیرا نمک مانع تکثیر این موجودات میکروسکوپی می‌شود. قرار دادن روزانه پاها در محلول آب‌نمک (۱ قاشق سوپ‌خوری پرنمک در یک لیتر آب) راهکار خوبی برای مقابله با این بیماری است.

محلول لیمو و کرچک

ابتلا به قارچ‌های ناخن جزو شایع‌ترین مشکلات قارچی محسوب می‌شود. یکی از راهکارهای طبیعی برای بهبود این مشکل این است که نصف لیوان روغن کرچک را با هفت قطره آب‌لیمو مخلوط‌ کنید و پاها را چنددقیقه‌ای در این محلول بگذارید. این کار را ۶ هفته ادامه دهید و فراموش نکنید پس از هر نوبت استفاده، پاها را کاملا بشویید و خشک‌کنید.

منبع:Passportsanté.fr

شما هم اگر تجربه ای در مورد عفونت قارچ پا داشتید برای ما در بخش نظرات درج کنید

مسعود رازنهان

مسعود رازنهان هستم سردبیر محتوای مجله سلامتی حدودا 6 سال تجربه کاربری و فنی در تولید محتوا دارم امیدوارم محتواهای بنده مورد استفاده شما عزیزان گردد. خوشحال میشوم از طریق ایمیل : raznahan@shamimsalamati.ir نظرات خودتان را برایم ارسال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن