پوست، مو و زیبایی

۵ نیاز روزانه لب

لب‌ها به‌عنوان یکی از مهم‌ترین جنبه‌های تاثیر گذار در زیبایی صورت مطرح هستند اما متاسفانه بعضی افراد از توجه به‌سلامت آنها غفلت می‌کنند

5 نیاز روزانه لب

لب‌ها به‌عنوان یکی از مهم‌ترین جنبه‌های تاثیر گذار در زیبایی صورت مطرح هستند. اما متاسفانه بعضی افراد از توجه به‌سلامت آنها غفلت می‌کنند و مراقبت های لازم را به کار نمی گیرند. از جمله مسائل بسیار مهم در این باره، تجمع سلول های مرده و آلودگی روی لب هاست که به مرور زمان به لکه های پوستی، ترک، عفونت و دیگر مشکلات تبدیل می‌شود.خوشبختانه با رعایت چند نکته بسیار ساده و کاربردی می توان زیبایی لبها را همیشه حفظ کرد؛ فقط کافی است جزو برنامه‌های همیشگی زندگی قرار گیرد.

۱- استفاده از کرم ضد آفتاب مخصوص لب

استفاده روزانه از نرم کننده های مخصوص لب که حاوی ضد آفتاب هستند، ساده‌ترین راهکار برای جلوگیری از خشکی و تاثیرات سوء پرتوهای خورشید بر پوست حساس لب ها خواهد بود. بهتر است چنین محصولاتی ۲ تا ۳ مرتبه در روز روی لب ها استفاده شوند تا نقش محافظتی آنها تضمین شود.

۲-تامین رطوبت کافی

تغییرات ناگهانی دما، باقی ماندن ذرات بعضی مواد غذایی و مواجهه با ترکیبات سمی عواملی هستند که به شکل مستقیم بر سلامت لبها تأثیر می‌گذارند. این تاثیرات روند محافظت طبیعی چربی طبیعی پوست را مختل می‌کنند و منجر به مرگ سلول های عامل سلامت لب ها می شوند. از همین رو، لازم است استفاده از مرطوب کننده مخصوص لب یا حداقل کمی روغن نارگیل چندباردرروز رعایت شود.

۳-دوری از مصرف دخانیات

مصرف مداوم توتون و تنباکو نه تنها زیبایی دندان ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد، بلکه به تدریج از زیبایی لبها نیز می‌کاهد. ترکیبات سمی موجود در این مواد روند پیری پوست را تسریع می کنند، رطوبت رسانی طبیعی را کاهش می‌دهند و زمینه بروز لکه روی لب ها و بیماری های جدی تر را تسهیل می کنند.

۴- پاک کردن سلول های مرده

جمع شدن سلول های مرده روی پوست لب ها کاملا قابل مشاهده است. زیرا تبدیل به پوستهای فلس مانند می‌شود که به نظر می‌آید خیلی راحت قابل جدا شدن است. برای از بین بردن این پوسته ها فقط باید از لایه بردار های مخصوص پوست لب استفاده کرد. زیرا جدا کردن پوسته ها با دست، معمولا باعث آسیب پوست لب می‌شود. اگر پاک کننده یا لایه بردار در دسترستان نیست، می توانید با کمی شکر و عسل یک لایه بردار طبیعی درست کنید. حتی می توانید به آرامی مسواک نرمی را روی لب بکشید تا پوسته ها جدا شود.

۵- نوشیدن آب فراوان

سلامت لب ها تا حد بالایی به نوشیدن آب بستگی دارد. زیرا نه تنها اکسیژن‌رسانی تسهیل می‌شود، بلکه رطوبت طبیعی بدن نیز حفظ خواهد شد. نوشیدن آب فراوان حداقل دو لیتر در روز باعث محافظت از لب ها، تامین رطوبت و بازسازی مداوم این قسمتها می‌شود. در واقع زمانی که بدن به اندازه کافی مایعات دریافت نکند،دهان اولین قسمتی است که علائم دهیدراته شدن را بروز می‌دهد.

منبع:Ameliore ta Santa.fr

برچسب ها

مسعود رازنهان

مسعود رازنهان هستم سردبیر محتوای مجله سلامتی حدودا 6 سال تجربه کاربری و فنی در تولید محتوا دارم امیدوارم محتواهای بنده مورد استفاده شما عزیزان گردد. خوشحال میشوم از طریق ایمیل : raznahan@shamimsalamati.ir نظرات خودتان را برایم ارسال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن