روان شناسی

پرورش شخصیت با چند نکته کلیدی!

در برخی موارد شخصیت شما شبیه لباس، ماشین و حساب بانکی شماست. درست است که شخصیت شما بسیار ارزشمندتر از هر کدام آنهاست ولی فکر کردن به شخصیتتان در آن شرایط کمک می کند که خیلی مسائل شفاف تر شود.

پرورش شخصیت با چند نکته کلیدی!

در برخی موارد شخصیت شما شبیه لباس، ماشین و حساب بانکی شماست. درست است که شخصیت شما بسیار ارزشمندتر از هر کدام آنهاست ولی فکر کردن به شخصیتتان و پرورش آن کمک می کند که خیلی مسائل شفاف تر شود.

اگر شما می خواهید شخصیت خود را پرورش دهید و یا به دیگران کمک کنید که پرورش دهند باید در مورد آن مشتاق و حساس باشید.

شما نمی خواهید که گرفتار کلاهبرداری یا دزدی از بانک شوید ولی در چالش قرار می گیرید. مثلا کسی با شما بد برخورد می کند و یا با تراژدی شخصی یا کاری مواجه شوید. یک فرصت برایتان پیش می آید که پول تقلبی درست کنید و فرصت خواندن کتاب خدا و یا یک دوره آموزشی شش ماهه ندارید. در آن لحظه، شخصیت شما تعیین می کند که چه می کنید؟

در ادامه ۴ روش برای پرورش و بهبود شخصیت را بررسی می کنیم:

وقتتان را با انسان های خوب سپری کنید.

شما واقعا شبیه کسانی که بیش ترین زمان را با آنها می گذرانید میشوید. درست است که هیچ انسانی کامل نیست ولی شخصیت کسانیکه با آنها معاشرت دارید را همیشه مدنظر داشته باشید.

روی کسانی وقت و انرژی بگذارید که دارای شخصیتی هستند که دلتان می خواهد تقلید کنید. مانند کسانیکه شجاع، مهربان، عادل، متحد، سخاوتمند و عاشق هستند.

آشغال ها را پاک کنید.

رسانه هایی که شما زیر نظر دارید به شخصیتتان رنگ می دهند.

به ویژگی هایی که در موسیقی، فیلم، وب سایت و کتاب هایی که استفاده می کنید مثل خشونت، خانواده، مسئولیت و سخاوتمندی توجه کنید. به این معنی نیست که خجالت بکشید ولی تا می توانید  آشغال هایی که درون گنجه شخصیت خود دارید را دور بریزید.

مشکلات را سریع حل کنید.

نگذارید که خرگوش شخصیت شما موتور سقوط شود.

خیلی از ما با ضعف مدام یا گناه درگیر هستیم. سریع با آن مقابله کنید و از علامت های خطر غافل نشوید و  با مسائل مهمتر در قلبتان و یا کسانیکه برایتان مهم هستند درگیر شوید.

اگر مسئله ای باعث خونریزی شخصیتی شما شد ابتدا جلوی آن را بکیرید و سپس دوباره بسازید و اگر لازم بود کمک بگیرید.پ

سپرده های منظم درست کنید.

روح خود را منظم با داده های با کیفیت بالا پر کنید. کتاب بخوانید و یا اطلاعات موجود در مورد افراد موفق را نگاه کنید.

روزانه کلام خداوند را بخوانید و در طبیعت و زندگی دیگران کار خداوند را مشاهده کنید.

مدام کارهایی مثل نه گفتن، مهربان و سخاوتمند بودن را تمرین کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

بستن