خشکی رحم چیست؟

جداره‌ی واژن دارای غددی است که ترشح هورمونی به شکل مایعی دارد و وقتی...

خرید آنلاین دارو از داروخانه آنلاین داروپین

خشکی رحم چیست؟

⁣جداره‌ی واژن دارای غددی است که ترشح هورمونی به شکل مایعی دارد. وقتی به هر علت در بانوی متاهل آمیزش و نزدیکی انجام نشود و یا بدون تحریک رحم آمیزش صورت پذیرد، امنیت آناتومی رحم را مختل می‌کند و در ادامه این امر منجر به سندروم رحمی و نهایتا خشکی واژن می‌شود.

راهکارهای ایجاد امنیت در رفع خشکی

۱- تغذیه‌های خشک اعم از سرد و خشک و یا گرم و خشک پرهیز شده و مصرف غذای خشکی مثل برنج و سرخ‌کردنی‌ها بسیار کم‌مصرف شده و یا با مصلح برنج یعنی اندکی از پودر زیره و یا پودر لیمو استفاده شود و مصرف ماکارونی و لازانیا به‌شدت خشکی دهنده هستند.

۲- غذای سودازا مثل عدس، بادمجان، چای سیاه، قارچ، رب گوجه کارخانه‌ای، گوشت گاو و گوساله، نخودفرنگی، قارچ ،روغن‌های نباتی و مایع (گریس اروپا ) به‌شدت مضر و خشکی دهنده و کاهنده طول عمر هستند.

۳- برای رطوبت دهی موثر در سلول‌های بدن و بالاخره واژن باید از تغذیه‌ی گرم و تر یا سرد و تر مثل آش ها، آب برگه زردآلو و یا قیسی و یا هلوی خشک، شربت گلاب و بیدمشک، شربت خاکشیر، شربت سکنجبین، شربت به، شربت شیره انگور و خرما با توت و انجیر و … استفاده موثر شود.

۴- هنگامی‌که خشکی واژن سبب تقویت یبوست و بواسیر و خارش و سوزش های رحمی و مجرای ادراری زنان شده باشد می توان در ایام غیر پریود و نیز غیر بارداری از ترکیب گل ختمی ۲۰ گرم، پنیرک ۲۰ گرم، بنفشه ۲۰ گرم، گل سرخ ۱۵ گرم را به صورت مخلوط به مدت ۱۵ دقیقه در ۷ پارچ آب جوش دم نوش کرده و سپس صاف کرده و در آب آن به مدت ۲۰ دقیقه گرماگرم لگنچه و رحم را در آب قرار داده و متناسب با حجم خشکی و درد به صورت هفتگی و ماهانه در این آب قرار گرفته شود و یا اینکه نشستن در وان حمام و ریختن روغن بنفشه با پایه‌ی بادام یا کدو و مالش دادن کشاله ران ها و زیر ناف در غیر پریودی میتوان تا هفت روز از عرق خارشتر و عرق کاسنی روزی یک لیوان برای ۱۴ روز از هرکدام استفاده کرد.

۵- سپس روزانه در غیر پریودی روغن زرد گاوی ( همان حیوانی ) به اندازه‌ی یک قاشق چای خوری زیردل و کشاله ران ها را به مدت ۲۰ دقیقه آرام مالش داده شود تا روغن جذب لایه های زیرین پوست و مویرگهای رحم گردد.

۶- مصرف پودر گیاهان تند مزاج و گرم و خشک در تغذیه ها به حداقل بسنده شده و از مصرف تغذیه‌های فست فود و نوشابه جات و کلم ها و شلغم و قند و شکر و آلبالو و گیلاس و انبه و آناناس و غیره به‌شدت پرهیز شود و متعاقبا سبزی‌ها بالاخص خرفه و گشنیز مصرف شود .

۷- تغذیه‌های رافع خشکی واژن عبارتند از : آب هویج با آب میوه به، با آب سیب، اندک آبغوره، ماءالشعیر خانگی، عرق بومادران، شوید پلو و یا ضماد روغن آن از زیر ناف تا روی رحم، بادکش دستی استکانی ۵ دقیقه‌ای زیر دل پس از ضماد روغن های بالا، ضماد مخلوط یک تخم محلی با یک قاشق چای خوری از لعاب به دانه به دهانه‌ی رحم و دیواره اش با رعایت بهداشت، مصرف عرق رازیانه در ایام غیر قاعدگی.

۸- شست و شوی رحم در ایام قاعدگی مطلقا ممنوع است؛ چون کلکسیونی از تنوع بیماری رحم و کیست ها و آلودگی ها شکل می‌گیرد.

۹- اگر در بانو لک بینی مکرر قاعدگی فعال است برای برطرف کردن آن در ایام غیر قاعدگی فرمول زیر باید اجرا شود:

• عرق رازیانه بین یک دوم استکان تا یک لیوان در صبح هنگام
• عرق بومادران بین یک دوم استکان تا یک لیوان در بعد از ظهر هنگام
• ضماد روغن زرد گاوی طبق فرمول بالا و از روز سوم بادکش دستی به مدت ۵ دقیقه ( دقت شود در دوران قاعدگی محورهای فوق مبادا اجرا شود )
• به محض شروع قاعدگی موارد بالا قطع شود .

خشکی رحم چیست؟

در ایام شروع قاعدگی

  • آمیزش و دخول شرعی حرام و به‌شدت مضر و سبب بیماری های متنوعی می شود حتی ملاعبه هم مضر است .
  • پوشیدن شلوارک نخی موثر است .
  • شست و شوی رحم در ایام قاعدگی فوق العاده مضر بوده و سبب ضعف تخمدان و بوی مشمئز کننده رحم و لک و ترشحات سفید و کیست ها و درد زیر دل می‌شود .
  • استعمال دود عنبر نسارا روزی دو دانه در ایام غیر قاعدگی سبب دفع عفونت های رحمی می گردد ؛ فقط پس از دود دادن فوری استحمام نشود .
  • روش دود آتش زدن عنبر نسارا همانند اسفند و قرار دادن در یک پیاله و کاسه توالت فرنگی و دهانه رحم را در معرض نور قرار دادن.
  • توجه شود که خشکی واژن ریشه در غلبه سودا دارد برای برطرف کردن آن باید از موارد رفع سودا بهره جست.
برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

بستن