روان شناسی

تست هوش برای باهوش‌ها

اگر شما كاربران عزیز به باهوش بودن خود مطمئن هستید، لطفا به سوال‌های تست هوش زیر پاسخ داده و سپس جواب‌ها را ببینید و هوش خود را بسنجید.

خرید آنلاین دارو از داروخانه آنلاین داروپین

تست هوش برای باهوش‌ها

اگر شما کاربران عزیز به باهوش بودن خود مطمئن هستید، لطفا به سوال‌های تست هوش زیر پاسخ داده و سپس جواب‌ها را ببینید و هوش خود را بسنجید.

۱ : فرض کنید راننده یک اتوبوس برقی هستید. در ایستگاه اول شش نفر وارد اتوبوس می‌شوند، در ایستگاه دوم سه نفر بیرون می‌روند و پنج نفر وارد می‌شوند. راننده چند سال دارد؟

۲ : پنج کلاغ روی درختی نشسته‌اند، سه تا از آن‌ها در شرف پرواز هستند. حالا چه تعداد کلاغ روی درخت باقی می‌ماند؟

۳ : چه تعداد از هر نوع حیوان به داخل کشتی حضرت موسی برده شد؟

۴ : شیب یک طرف پشت بام شیروانی شکلی، شصت درجه است و طرف دیگر سی درجه است. خروسی روی این پشت بام تخم گذاشته است. به نظر شما، تخم به کدام سمت پرت می‌شود؟

۵ : این سوال، حقوقی است. هواپیمایی از کشور «الف» به سمت کشور «ب» در حرکت است و در مرز این دو کشور سقوط می‌کند، به نظر شما، بازمانده‌ها را کجا دفن می‌کنند؟

۶ : ما دو سکه به شما می‌دهیم که مجموع آنها سی تومان می‌شود. اما یکی از آن‌ها نباید ۲۵ تومانی باشد. این رابطه چطور برقرار می‌شود؟

و حالا جواب‌های تست هوش را با هم مرور می‌کنیم:

پاسخ ۱ : راننده اتوبوس، همسن شما باید باشد. چون جمله اول سوال می‌گوید: «تصور کنید که راننده اتوبوس هستید.»

پاسخ ۲ : همه کلاغ‌ها، چون آن‌ها فقط «در شرف پرواز» هستند و هنوز از روی درخت بلند نشده‌اند.(اگر جواب شما ۲=۳-۵ بود، بدانید که محاسبات جلوی تفکرتان را گرفته است)

پاسخ ۳ : هیچ. زیرا فقط حضرت نوح بود که حیوانات را به کشتی برد و نه حضرت موسی (این بار عبارت «چه تعداد»، جلوی فکر کردن شما را گرفته است)

پاسخ ۴ : هیچ کدام. خروس‌ها که تخم نمی‌گذارند. اگر شما سعی کرده‌اید که جواب را توسط محاسبات و مقایسه اعداد بدست آورید، دوباره به وسیله اعداد منحرف شدید.

پاسخ ۵ : در هیچ کجای دنیا، بازمانده‌ها را که دفن نمی‌کنند! چون آن‌ها جان سالم بدر برده‌اند. این بار شما به وسیله کلمات حقوقی و دفن کردن، منحرف شده‌اید.

پاسخ ۶ : یک ۲۵ تومانی و یک ۵ تومانی. به یاد بیاورید (فقط یکی از آن‌ها) نباید ۲۵ تومانی باشد و همین طور هم هست.
یک سکه ۵ تومانی داریم. شما با عبارت «یکی از آن‌ها نباید» فریب خوردید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

بستن